26 کشته و ده ها زخمی در شب خونین عراق

منابع صحی و پولیس در عراق اعلام کردند، که براثر انفجار دو بمب در نزدیکی مساجد سنی ها در بغداد دست‌ کم 23 نفر از افرادی که برای برگزاری نماز در این مساجد حضور پیدا کرده بودند، کشته شدند.
به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، یک موتر بمب گذاری شده در نزدیکی مسجدی متعلق به سنی ها در غرب بغداد منفجر شد که براثر آن دست‌کم هفت نفر کشته شدند.
یک بمب گذار انتحاری دیگر نیز خود را در نزدیکی مسجد خالد بن ولید در جنوب بغداد منفجر کرد که براثر آن نیز 16 نفر کشته شدند.
اما در ادامه سلسله انفجارهای دیشب در عراق، بر اثر انفجار موتر بمب گذاری شده که شنبه شب نزدیک ورزشگاهی در غرب بغداد پایتخت عراق رخ داد، سه نفر کشته و پانزده نفر دیگر زخمی شدند.
یک منبع در وزارت کشور عراق گفت: موتر بمب گذاری شده نزدیک ورزشگاهی در نزدیکی مسجد (ملا حویش) در منطقه (حی الجامعه) در غرب بغداد پارک شده بود و بر اثر انفجار آن سه نفر کشته و پانزده نفر دیگر زخمی شدند، حال برخی از زخمی ها نیز وخیم گزارش شده است.
این منبع افزود: قربانیان این حادثه جوانانی هستند که در ورزشگاه بازی می کردند و برخی دیگر تماشاگران هستند، این انفجارها بخشی از ادامه حملات ستیزه جویان از آغاز امسال به شمار می رود که موجب افزایش نگرانی ها درمورد آغاز درگیری های گسترده تر در عراق میان کردها، شیعیان و سنی ها شده است.
هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجارها را به عهده نگرفته است، این ماه تاکنون 334 نفر براثر چنین حملاتی در عراق کشته شده اند

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *