پیام همکاری امریکا به مسلمانان جهان، در ماه رمضان

باراک اوباما رئیس جمهور امریکا، بیانیه ای را در بزرگداشت از ماه مبارک رمضان صادر کرد و برای جوامعی که در سراسر جهان این ماه را جشن می گیرند، بهترین آرزوها را کرد.
به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در بیانیه اوباما آمده است: برای جهانی با 1.5 میلیارد مسلمان، رمضان فرصتی برای تأمل عمیق، روزه داری و پرستش و از خودگذشتگی است.
وی تاکید کرده که این ماه همچنین یک فرصتی برای خانواده و دوستان است که دور هم جمع شوند و اصولی را که افراد با اعتقادات متفاوت را به هم متصل می کند، جشن بگیرند، رمضان، تعهد به صلح، عدالت، تساوی و شفقت به همنوعان است.
این تعهدات بسیار قوی تر از اختلافاتی است که اغلب اوقات ما را از همدیگر جدا می کند، اوباما با اشاره به درگیری های مصر و خاورمیانه افزود که رمضان به ما یادآوری می کند که آزادی، کرامت و فرصت، حقوق غیرقابل انکار تمامی بشریت است.
رئیس جمهور امریکا تصریح کرد: ما این ارزش های جهانی را در زمانی منعکس می کنیم که بسیاری از شهروندان سراسر خاورمیانه و آفریقای شمالی برای این حقوق اساسی تلاش می کنند و میلیون ها پناهنده رمضان را دور از خانه های خود جشن می گیرند.
وی ادامه داد: آمریکا در کنار آنهایی می ایستد که تلاش می کنند تا جهانی بسازند که در آن تمامی افراد بتوانند آینده خود را رقم بزنند و آزادانه، اعتقادات خود را بدون خشونت بیان کنند.
بیانیه اوباما در میان درخواست های رهبران مسلمان از امریکا برای متوقف کردن به زور غذا دادن به زندانیان گوانتانامو در ماه رمضان مطرح شد زیرا زندانیان گوانتانامو در اعتراض به حبس نامعین خود در این زندان، حدود چند ماه است که دست به اعتصاب غذا زده اند.

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *