یونان در اعتصاب سراسری

اتحاديه هاي كارگران و كارمندان يونان از امروز شنبه (15 سرطان) به نشانه حمايت از خبرنگاران اخراج شده ی اين كشور، دست به تحصن عمومي زده و يونان را با تعطيلي گسترده اي مواجه كرده اند .

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل پرس تی وی، اتحاديه سراسري كارگري (يسه)، اتحاديه سراسري كارمندي ( اد- دي)، اتحاديه كارگران مبارزه، اتحاديه سراسري معلمين( المه) و ديگراتحاديه ها و سنديكاههاي يونان شب چهارشنبه در بيانيه هاي جداگانه، با انتقاد از اقدام دولت آتن مبني بر تعطيل كردن شبكه هاي تلويزيون دولتي، اعلام كردند: كليه ادارات دولتي و بخش خصوصي از امروز دست به اعتصاب زده و در محل كار خود حاضر نخواهد شد .

در پي اعتصاب عمومي كه از صبح امروز در سراسر يونان آغاز شده ، تمام كاركنان ادارات دولتي، خطوط ملی بس رانی داخل و خارج شهري، خطوط ريلي، شفاخانه ها، دانشگاهها، مکاتب، رسانه هاي خبري بخش خصوصي به نشانه حمايت از خبرنگاران و كاركنان شبكه هاي دولتي اين كشور، براي ۲۴ ساعت اعتصاب كرده و دست از كار كشيده اند.

اتحاديه كنترل پروازهاي فرودگاه هاي يونان نيز با انتشار بيانيه اي اعلام كرد كه هماهنگ با ديگر شهروندان اين كشور و به حمايت از كاركنان و خبرنگاران شبكه هاي دولتي، به مدت چهار ساعت اعتصاب و هيچ پرواز داخلي وخارجي در اين فرودگاهها صورت نخواهد گرفت. كشتي هاي يونان نيز در بنادر اين كشور متوقف شده و رسانه هاي خبري در يونان در خاموشي كامل بسر مي برند .

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *