«نزدیکی عربستان سعودی با رژیم اسرائیل می تواند باقیمانده اعتبار دینی عربستان را از بین ببرد»

۲۲ دلو ۱۳۹۶

سعد الفقیه رهبر اپوزیسیون عربستان گفت: عربستان برای عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل لحظه شماری می کند و هماهنگی هایی در پشت پرده میان عربستان با اسرائیل و آمریکا وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از عربی (24) سعد الفقیه افزود: محمدبن سلمان ولیعهد عربستان برای عادی سازی روابط با اسرائیل بیش از دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا مشتاق است و آمادگی دارد میلیاردها دلار برای راضی کردن مخالفان این نقشه در فلسطین، ریاض و تل آویو بپردازد.

سعد الفقیه اضافه کرد: عادی سازی علنی به سرعت درحال انجام است و مسئولان سعودی، رسانه هایی مانند العربیه و ام.بی.سی و شخصیت های صهیونیستی را برای آماده سازی جو برای عادی سازی روابط مامور کرده است و این کار قرار است با تجارت، تسهیل رفت و امد میان دو رژیم اغاز و به بازگشایی سفارت و ائتلاف سیاسی و نظامی علنی منجر شود.

الفقیه درباره واکنش ملت عربستان به عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل گفت: ملت ابزاری برای نشان دادن مخالفت و یا خشم فوری برضد این تصمیم در اختیار ندارد ولی این تصمیم می تواند باقیمانده اعتبار دینی عربستان را از بین ببرد و عاملی برای افزایش گرایش به تغیر نظام از طریق مسالمت آمیز یا خشونت شود.

وی درباره بحران میان کشورهای عربی خلیج فارس نیز گفت: تمام نشانه ها مبنی براین است که این بحران ادامه می یابد زیرا بن سلمان و بن زاید می خواهند ثابت کنند که تصمیم آن ها درباره محاصره قطر صحیح بوده است.

آمریکا

اسرائیل

اسلام

عربستان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.