اسد ۲۴, ۱۳۹۹

روز قدس، مسیری برای افول رژیم صهیونیستی

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در هر سال، به یاد مردم مظلوم فلسطین و برای همبستگی مسلمانان در جهت آزادی این کشور از چنگ رژیم صهیونیستی، به روز قدس مسمی شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، امروز (۲جوزا) برابر با آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس است.

این روز را آیت‌الله سید روح‌الله خمینی (ره) رهبر فقید ایران برای همسبتگی مسلمانان جهان به نام روز قدس نام‌گذاری کرده و همه‌ساله مسلمانان جهان از این روز با راه‌اندازی راه‌پیمایی تجلیل می‌کنند.

با توجه به حساسیت‌هایی که مسئله فلسطین و قدس دارد، امام خمینی (ره) هوشمندانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به این روز اختصاص داد و امروز می‌بینیم که همه مسلمانان در اقصی‌ نقاط جهان برای حفظ آرمان مردم فلسطین و مسئله قدس از این روز تجلیل می کنند تا این روز به خاطر مسلمانان مظلوم فلسطین احیا شود.

از این روز مردم مسلمان افغانستان نیز با درک شرایط و غصب اولین قبله مسلمانان توسط اسرائیل، دست به اعتراض زده و انزجارشان را از این رویکرد رژیم صهیونیستی اعلام می کنند.

روز قدس به عنوان روز بیداری مسلمانان و اتحاد آنها در مقابل دشمنانشان بوده و اختصاص به قدس و فلسطین ندارد.

از ابتدای اشغال فلسطین در سال ۱۹۴۸ این موضوع مورد توجه اکثر عالمان دینی به ویژه شیعیان قرار گرفته و با حساسیت به دنبال حل این مشکل بودند.

این روز، روز مقاومت اسلامی و فریاد انزجار علیه اسرائیل و صهیونیست جهانی است.

روز قدس، روز حیات مجدد اسلام و روز فریاد رسای مسلمانان علیه رژیمِ کودک‌کش و غاصب اسرائیل است.

اسرائیل در زمان اشغال فلسطین، جنایات زیادی را در کارنامه خود داشته و مسلمانان نیز با حضور در صحنه راه‌پیمایی روز قدس، جنایات، ظلم و استبداد صهیونیست‌ها را محکوم می‌کنند.

روز قدس، روز همبستگی و اتحاد و انسجام علیه غاصبان جهانی است و همه آزادگان فریاد ظلم‌ستیزی علیه دولت نامشروع و غاصب صهیونیسم و حامیان آنان سر می‌دهند.

روز جهانی قدس روز فریاد و مقاومت امت اسلامی در مقابل سیاست‌های تفرقه‌ انگیز است.

حمایت از مظلومان، ایستادگی و مقاومت در برابر ستم‌گران مهم‌ترین پیام روز قدس به مردم جهان و آزادی خواهان است.

مسلمانان با تجلیل از روز جهانی قدس، همواره در دفاع از مظلومیت برآمده و ثابت کرده‌اند که هیچ رویداد و جریانی نمی‌تواند روز قدس را کمرنگ کند.

در این روز فریاد مرگ بر اسرائیل، منافق، مستکبرین و جنایتکاران سر داده می‌شود و به ابرقدرت‌های جهانی ثابت می‌شود که روز قدس، مسیر رهایی و آزادی فلسطین خواهد بود.

اینک با گذشت بیش از چهار دهه از نام‌گذاری روز قدس، امسال اولین سالی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا، مسلمانان نمی‌توانند دست در دست هم و با مشت‌های گره کرده در صحنه حضور یابند.

مسئله‌ای که ایجاب می‌کند مسلمانان در روزها و ماه‌های آینده وحدتی که در روز قدس در مورد موضوع فلسطین دارند را تکرار کنند و یاری از مظلوم را به همین راه‌پیمایی‌ها تقلیل ندهند.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *