باید به اقدامات رئیس جمهور فرانسه پاسخ داده شود

شورای علمای شیعه افغانستان ضمن نکوهش اقدام رئیس جمهور فرانسه، می گوید که به این اقدام باید پاسخ قاطعانه داده شود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، شورای علمای شیعه افغانستان امروز (۹عقرب) با نشر بیانیه ای نسبت به اقدامات امانوئل مکرون واکنش نشان داد.

متن بیانیه به این شرح است:

بیانیه شورای علمای شیعه افغانستان درباره اهانت رئیس جمهور فرانسه به ساحت مقدس پیامبر بزرگوار اسلام (ص)
بسم الله الرحمن الرحیم
“قد بدت البغضاء من افواههم و ما تخفی صدورهم اکبر” قرآن کریم،آل عمران ۱۱۸
رئیس جمهور فرانسه که مدعی احترام به عقاید دیگران میباشد، جنگ تمام عیاری را علیه مسلمانان عالم آغاز کرده است.

او که چندی قبل از کاریکاتورهای اهانت آمیز به ساحت نبی مکرم اسلام حمایت کرده بود، به دنبال آن دین مقدس اسلام را دین دچار بحران خواند. و اینک با عنوان جعلی و مزورانه “تروریزم اسلامی” جنگ به ظاهر نرمی را آغاز کرده است، که شاید انتظار دارد منجر به جنگ سخت نظامی گردد، تا سلاح های مرگبار خود و همپیمانانش به فروش برسد و از جانب دیگر بقای لرزان خودش در قدرت برای مدت طولانی تر تضمین گردد.

او به خوبی می داند که اسلام دین رحمت، رافت و انسانیت است و در ذات و جوهر خود از انواع خشونت و افراطیت (از جمله تروریزم) بیزار است؛ بلکه برعکس، رفتار و گفتار کسانی چون آقای مکرون سبب ایجاد و باز تولید افراطیت و تروریزم می گردد که از قبل آن نفع فراوان میبیند و برخلاف آنها، مسلمانان از این تروریزم و افراطیت جز مرگ، ویرانی و اسارت و آوارگی چیز دیگر ندیده است.
رئیس جمهور فرانسه با بسیج لشکر نظامی به بهانه حفاظت از کلیساها و کنیسه ها، شکل ظاهری جنگ نظامی را هم به نحوی ترسیم کرده است و دفاع از آزادی بیان را دستاویز همه این اقدامات قرار داده است.

این در حالی است که اولا مهمترین معیار آزادی بیان (احترام به عقاید دیگران) نادیده گرفته شده چراکه چنین کاری سبب اهانت به اعتقادات و مقدسات یک میلیارد و چند صد میلیون مسلمان شده است و ثانیاً اگر به زعم رئیس جمهور فرانسه آزادی بیان چنین بی حد و مرز است، چرا پرسش در مورد هولوکاست در فرانسه جرم تلقی می‌ شود و دانشمندان بزرگی چون “روژه گارودی” به این جرم مجازات میگردد.
شورای علمای شیعه افغانستان این اقدام رئیس جمهور فرانسه را با شدیدترین الفاظ محکوم مینماید و از تمام مسلمانان عالم و آزادگان جهان میخواهد که در برابر این اقدام وقیحانه و پلیدانه آرام ننشسته و از راههای مسالمت آمیز و قانونی به این جسارت و وقاحت پاسخ مناسب دهند.
والسلام
شورای علمای شیعه افغانستان
کابل – ۹/۸/۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *