سرطان ۲۱, ۱۳۹۹

حزب سبز آمریکا خواستار قطع کمک به عربستان شد

حزب سبز آمریکا خواستار قطع فوری کمک ها به عربستان و اعمال فشارهای دیپلماتیک برای پایان دادن به جنگ یمن شد.

Jill-Stein

رابین ویلسون، نامزد حزب سبز در انتخابات سنا، اظهار کرد: «عربستان سعودی در کشتار مردم بی گناه یمن از سلاح های آمریکایی استفاده می کند. حملات سعودی ها به مدارس و بیمارستان های یمن به کشته شدن شمار زیادی از غیرنظامیان، از جمله کودکان، منجر شده است.»

وی در ادامه اظهار کرد: «حزب سبز خواستار توقف کمک به سعودی‌ها است. باید از ارائه هرگونه کمک به عربستان تا زمان پایان دادن به جنگ یمن و نقض حقوق بشر در این کشور اجتناب کرد.»

وزارت امور خارجه آمریکا به تازگی اعلام کرد این کشور تسلیحاتی به ارزش 1.15 میلیارد دالر به عربستان فروخته است. تاکنون دولت اوباما در مجموع 110 میلیارد دالر سلاح به ریاض فروخته است.

جیل استاین، نامزد حزب سبز در انتخابات پیشین آمریکا، نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی در 23 اوت (2 سنبله) خواستار توقف کمک های آمریکایی به عربستان شد.

اعضای حزب سبز اظهار کردند تداوم کمک های آمریکا به رژیم سعودی به دلیل تمایل واشنگتن به دسترسی به ذخایر گسترده نفت عربستان و حفظ کنترل سیاسی در منطقه خاورمیانه است.

حزب سبز همچنین نگرانی خود را در خصوص افزایش کمک های آمریکا به عربستان در صورت پیروزی کلینتون در انتخابات ابراز کرد. اعضای این حزب معتقدند کلینتون با سعودی ها روابط دوستانه تری برقرار خواهد کرد.