ولید بن طلال در بدل آزادی خود روز 1 میلیون دالر می‌پردازد

31 مارس 2018

ولید بن طلال یکی از میلیاردرهای سعودی در بدل آزادی خود ماهانه 30 میلیون دالر به دولت عربستان سعودی می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، روزنامه «تایمز» از پرداخت ماهانه 30 میلیون دلار توسط ولید بن طلال در ازای آزادی‌اش به دولت عربستان پرده برداشت.

این روزنامه در گزارش خود نوشته است که ولید بن طلال شاهزاده‌ میلیاردر عربستان در ازای آزادی خود ماهانه 30 میلیون دلار به دولت این کشور پول می‌پردازد.

وی در جریان کمپین «مبارزه با فسادی» که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به راه‌ اندخته بود به همراه برخی دیگر شاهزادگان و بازرگانان این کشور بازداشت شد.

به نوشته روزنامه تایمز، ثروتمندترین مرد عربستان، پس از اینکه آزاد شد صدها میلیون دلار از سود خود را به مقامات این کشور  بخشید.

روزنامه مذکور نوشت، بازداشت برجسته‌ترین شخصیت‌های عربستانی توسط بن سلمان، جسورترین گامی بود که وی برای نشان دادن عزم و اراده خود به منظور تغییر شیوه اداره امور کشور برداشت.

همچنان این شاهزاده عربستانی بهای آزادی خود از زندان را تایید یا تکذیب نکرد، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که بهای این آزادی شش میلیون دلار بوده است.

ولیعهد عربستان در سفر کنونی خود به آمریکا به دنبال شرح طرح اصلاحات اقتصادی کشور است و از ادعای خود مبنی بر مبازره با فساد دفاع می‌کند.

اصلاحات

بن سلمان

سعودی

عربستان

ولید بن طلال


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.