عربستان قطر را تهدید کرد

۱۲ جوزا ۱۳۹۷

برخی منابع در عربستان ادعا کرده اند که پادشاه این کشور در نامه ای به رئیس جمهور فرانسه تهدید کرده است در صورت دستیابی قطر به سامانه ای پدافند موشکی اس 400 علیه این کشور اقدام جدی خواهد کرد.

به گزارش رسانه های فرانسوی روزگذشته جمعه 11 جوزا، عربستان تهدید کرده است که اگر قطربا تسلیحات اس 400 مجهز گردد علیه این کشور اقدام نظامی خواهد کرد.

روزنامه لوموند به نقل از برخی منابع نوشته است  ملک سلمان طی نامه ای به امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه از ادامه گفتگو ها میان فرانسه و قطر عمیقا نگرانی های خود را اظهار کرده و گفته است که اگر قطر با پدافندهای اس 400 مجهز گردد علیه این کشور اقدام نظامی خواهد کرد و از مسکو خواست تا فشارها را بر قطر برای جلوگیری از خرید این سامانه ها افزایش دهد.

این در حالی است که سفیر قطر در مسکو سال گذشته گفته بود مذاکرات با مسکو در خصوص خرید پدافندهای اس400 درحال پیشرفت است عربستان نیز در اکتوبر همین سال قرارداد خریداری سامانه اس 400 را امضا کرد.

قابل ذکر است که سعودی ها و متحدانش شامل بحرین، مصر و امارات در سال 2017 قطر را به اتهام حمایت از تروریسم و بی ثبات کردن منطقه این کشور را از لحاظ زمینی، هوایی و دریایی در محاصره قرار دادند.

 


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.