سرطان ۲۴, ۱۳۹۹

صهیونیست ها در پی تحقق طرح از نیل تا فرات هستند

دبيرکل هيئت علماي مسلمان در عراق گفت: حضور صهيونيست ها در موصل نشان مي دهد که هدفشان اجراي طرح صهيونيستي از نيل تا فرات است.

مثني حارث الضاري در مصاحبه با روزنامه الشرق قطر در پاسخ به سوالي درباره تحليل اوضاع ميداني موصل تاکيد کرد که جنگ بزرگ موصل هنوز رخ نداده و در گرو زمان بندي ها و محاسبات مختلف است اما اين نبرد اصلي به زودي در نيمه غربي شهر با قدرت کامل شروع خواهد شد.

وي پيش بيني کرد که در اين شهر با توجه به ماهيت آن و جنگ متفاوتي که در آن جريان دارد، نسل کشي رخ دهد. وي همچنين پيش بيني کرد با توجه به شبه نظامياني که با خصوصيات مختلف در عمليات آزادسازي شهر مشارکت دارند و نيروهاي مردمي که به آن ها ملحق شده و مصيبت هايي براي ساکنان ايجاد کرده اند، جنگ موصل، پاياني همانند ساير درگيري هاي داخل عراق نداشته باشد و باعث رنج زياد ساکنان شهر شود.

حارث الضاري همچنين از وجود گروه هاي مسيحي غربي در اين عمليات خبر داد و نيز به پوشش علني اين جنگ از داخل موصل توسط شبکه صهيونيستي اشاره کرد که شکي در حضور صهيونيست ها در اين نبرد باقي نمي گذارد و نشان مي دهد که هدفشان اجراي طرح صهيونيستي نيل تا فرات است.

الضاري همچنين در توضيح اين که عنوان واقعي اين جنگ چه مي تواند باشد و آيا جنگ فرقه اي است يا صليبي يا صهيونيستي يا هر سه، گفت: صرف نظر از نتيجه، اهداف يکسان است و طرف هاي درگير از آن چه در جريان است سود مي برند و واقعيت جنگ نام آن را تعيين مي کند.

ايران و رژيم صهيونيستي – غير از جهان غرب – در اين نبرد شريک‌اند و سواي مشارکت گروه هاي مسيحي متعدد از شرق و غرب در حمايت و تاييد اين نبرد، شايد شعارهايي با کاربرد ديني صليبي که الان در جنگ مورد استفاده قرار مي گيرد و بعضي از شواهد آن در رسانه ها منتشر شد، نشانگر پشتوانه ديني غرب در اين نبرد است که از ديدگاه سنتي آنها نسبت به اسلام و مسلمانان ناشي شده و آن را يک تمدن دشمن -و نه رقيب- ارزيابي مي کنند. همچنان که متون آنها مبين اين موضوع است و بر طرز تفکر غربي ها سايه انداخته است.

وي درباره حضور يک گروه رسانه اي اسرائيلي در عمليات موصل گفت که اين اتفاق، پاسخي که وي به سوال قبلي داده را تاييد مي کند؛ زيرا توجه رسانه هاي صهيونيستي به ماهيت اهداف آنها مربوط است و حضور محسوس صهيونيست ها در کل عراق و مخصوصا کردستان از زمان اشغال عراق تا به امروز چيز جديدي نيست اما موضوع جديد، ظهور علني آنها به واسطه اجازه حضور به يک رسانه صهيونيستي براي پوشش حوادث عراق است.

الضاري درباره مشارکت نيروهاي ترکيه و اين که آيا حضور نيروي هوايي آنها کافي است و يا بايد به دخالت زميني روي بياورند، گفت: اين به اهداف ترکيه از مشارکت در عمليات بستگي دارد و اين که نظرش نسبت به روند حوادث و نتيجه نبرد چيست و بايد ببيند که آيا مشارکتش بر اساس يک طرح کامل و همه جانبه است يا واکنشي به ماهيت موصل است که از لحاظ تاريخي با ترکيه ارتباط دارد.

وي در اعلام موضع نسبت به نيروهاي بسيج مردمي عراق گفت: اگر اقدامات داعش محکوم و غير قابل پذيرش است، جهانيان از طريق رسانه ها شاهد جنايات زشت شبه نظاميان بسيج مردمي و نيز نيروهاي دولتي بودند که در شبکه هاي اجتماعي هم منعکس شد ولي از سوي رسانه هاي غربي و متاسفانه بسياري از رسانه هاي رسمي عربي ناديده گرفته شد.

اين جنايات از سوي جهانيان مورد غفلت واقع شده و در عوض در بوق جنايات داعش مي دمند و به بهانه مبارزه با تروريسم، چشم بر خطاهاي بسيج مردمي بسته اند.

وي گفت که در حال حاضر پيشروي نيروهايي که موصل را محاصره کرده اند، بسيار کند است اما طي روزهاي آينده در دو طرف شرقي و جنوبي که داعش از آنها به عنوان خط دفاعي براي جنگ اصلي اش در غرب شهر استفاده مي کند، سرعت خواهد گرفت.

حارث الضاري گفت: آينده موصل به نتيجه نبرد بستگي دارد ولي در هر حال آينده اي خطرناک در انتظار اين شهر است و موصل و عراق بعد از اين نبرد مانند قبل نخواهند شد.

وي افزود ارتباط قوي بين موصل و حلب وجود دارد و هر دو شهر شرايط يکساني را صرف نظر از جزئيات تجربه مي کنند. هر دو شهرهاي بزرگي در منطقه اي حساس و مهم هستند و تاريخ مشترکي دارند و بر شهرها و مناطق اطرافشان نفوذ و تاثير دارند، دشمنان مشترک دارند. عمليات نسل کشي در هر دو بسيار شبيه هم است و تلاش براي کوچاندن شهروندان که نمايندگان تاريخ و تمدن آنها هستند در هر دو صورت مي گيرد.

وي در ارزيابي پيام صوتي ابوبکر البغدادي گفت: در اين پيام، ادبيات معروف داعش به خوبي مشهود بود و هدف اصلي از آن بسيج کردن نيروها بود؛ همچنان که عدم احاطه او به تصوير کامل درگيري ها را به ذهن متبادر مي کند زيرا از پرداختن به موضوعات مهم ديگر طفره رفته است و به رغم طولاني بودن پيام و غلبه لحن تکفير و ارتداد بر آن، ‌سوالات زيادي را درباره هويت نويسنده پيام مطرح مي کند، مخصوصا که اسم عراق را به صورت مونث به کار مي برد که اين کار از يک عراقي بسيار بعيد است.

وي همچنين درباره انتشار خبر گفتگويش با سايت عربي 21 که در سايت شبکه العالم منتشر شد، گفت: اين تحريف چيز جديدي نيست و عادت هميشگي رسانه هاي ايراني درباره اخبار عراق است و علاوه بر آن که عنوان خبر تحريف شده، متن آن نيز سرشار از دروغ و عبارات تحريک آميز و ارتباط دادن بين مسايلي است که ربطي به هم ندارند.

من آن عده از اهل تسنن را که در فرآيند سياسي شرکت کرده اند؛ «يتيماني بر سر سفره فرومايگان» توصيف کردم و آن را با عبارت روشن و واضحي بيان کردم که جاي تاويل نداشته باشد و اين نشان مي دهد که اين مصاحبه و فاش کردن جنايات ايران و عاملانش در عراق باعث ناراحتي آنها شده و به دروغگويي روي آورده اند و تلاش کردند ما را به داعش مرتبط کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *