شكست مذاكرات دو جانبه قطر و بحرين

۲۸ قوس ۱۳۹۵

بنا به گزارش روزنامه الشرق قطر وزير خارجه اين كشور از شكست مذاكرات قطر و بحرين خبر داد كه از 4 ماه پيش، ميان سازمان های امنيتى بحرين و قطر در جريان بوده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، محمد بن عبدالرحمن آل ثانى وزير خارجه قطر با اعلام اين خبر در صفحه تويتر خود دليل آن را “رفتارهاى خارج از عرف ديپلماتيک نمايندگان بحرين” عنوان نموده است.

اين گفتگوها بعد از آن جريان يافت كه حمايت قطر از اخوان المسلمين منجر به هشدار شديداللحن دولت هاى بحرين و عربستان درباره قطع روابط دو جانبه گرديد. در پی اين هشدار امير قطر دستور داد تا مجوزهاى لازم جهت اقامت مخالفين دولت بحرين از قبيله آل جَلاهِمه كه داراى سوابق نظامى و امنيتى پربارى مى باشند، صادر گردد.

وزير خارجه قطر در توييت ديگرى به جانبدارى آشكار عربستان از بحرين در اين مذاكرات نيز واكنش نشان داده و اعلام كرد: “قطر كشورى مستقل به شمار مى رود كه در سياست خارجى خود بر مبناى منافع ملى خود عمل مى نمايد و از همين رو توجيهى وجود ندارد كه عربستان انتظار داشته باشد تا ساير كشورهاى شوراى همكارى خليج از سياست هاى آن دنباله روى نمايند”.

photo_2016-12-18_10-52-38-768x382

شايان ذكر است، كشورهاى شركت كننده در نشست مشورتى رهبران شوراى همكارى خليج فارس به تاريخ 31 مه 2016 از كشورهاى بحرين و قطر خواستند تا اختلافات فی مابين را به شيوه هاى دوستانه و مسالمت آميز حل نمايند. با اين وجود مذاكرات دوجانبه ميان سازمان هاى امنيتى اين دو دولت عربى در پايان نتيجه اى در بر نداشته و به شكست منتهى شده است.

بحرین،

قطر،

مذاكرات ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.