روسیه با دادن اس 300 سوریه را حمایت نظامی میکند

۳ ثور ۱۳۹۷

روزنامه کامرسانت مسکو به نقل از یک دیپلمات  روسی نوشت است روسیه تصمیم دارد در آینده نزدیک موشک های اس 300 خود را به صورت رایگان در اختیار سوریه قرار دهد.

این روزنامه امروز دوشنبه(3 ثور) به نقل از دو مقام نظامی این کشور نوشت جابجای تجهیزات اس 300  در دمشق و مناطق که این تسلیحات در آن جا قرار خواهد گرفت را پوشش دفاعی میکند.

گفته میشود که موضوع تسلیم نمودن موشک های اس 300 به سوریه در سطح سیاسی قرار داشت که اکنون حل شده است.
به نوشته این روزنامه روسی، دولت سوریه توان پرداخت هزینه برای خرید این اس 300 ها را ندارد از همین رو روسیه هم قصد ندارد که در مقابل وام بدهید و میخواهد که این پدافند ها را به صورت رایگان به منظور کمک به سوریه واگذار کند.
این در حالی است که روسیه و سوریه در سال 2010 میلادی قرارداد خرید این موشک ها را امضا نموده بودند اما به پیشنهاد اسرائیلی ها این قرارداد فسخ و پول پیش پرداخت دوباره به سوریه داده شد.
در همین حال سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اظهار داست که پس از حمله موشکی مثلث غرب روسیه در قبال واگذاری این پدافند ها به سوریه هیچ تعهد اخلاقی ندارد.
روسیه این اس300 ها را در حالی به سوریه به صورت رایگان واگذار میکند که چندی پیش سوریه به بهانه استفاده سلاح های شیمیایی مورد حمله موشکی آمریکا و هم پیمانانش قرار گرفت که نه تنها این حملات تلفاتی در پی نداشت بلکه باعث تیر تر شدن روابط میان مسکو و واشنگتن گردید واز سوی هم این حرکت ترامپ باعث خدشه دار شدند اعتبار آمریکا در جهان شد.

 

 

آینده نزدیک

حمایت

سوریه

نظامی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.