“دفاع تا پای جان” از آیت الله عیسی قاسم تکلیف شرعی ملت بحرین

علمای بحرین از مردم درخواست دارند که مردم در شب محاکمه آیت الله عیسی قاسم (یکشنبه) کفن پوش تظاهرات کنند، “دفاع تا پای جان” از آیت الله عیسی قاسم تکلیف شرعی ملت بحرین است.

بیانیه صادره از سوی علمای بحرین در لحظاتی پیش :

بسم الله الرحمن الرحیم

(الَّذِینَ قَالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَکُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزَادَهُمْ إِیمَانًا وَ قَالُوا حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکِیلُ).

سلام خداوند و ملائکه اش بر تحصن کنندگان فدایی دین و کشور، حاضر در “ساحه الفداء المقدس” (میدان مقدس فداء)

آنچنان که از امیر المومین (ع) روایت شده:

الموت فی حیاتکم مقهورین و الحیاه فی موتکم قاهرین. بدرستی که مرگ در زندگیِ ذلیلانه است و حیات در مرگ شرافتمندانه.

اقدام مردم در عمل به واجب شرعی و ملی شان را ارج می نهیم و به خصوص جوانانی که جانشان را در راه الهی و در کف گرفته اند و خود را برای رسیدن به رضای الهی و نزدیکی به او فدا می نمایند. آنان ندای امام حسین (ع) را سرلوحه نموده اند که: “هر که از شما به من پیوست شهید شده و هر که از من روی گرداند به پیروزی نخواهد رسید و السلام.”

به راستی که نیروی محرکی قوی تر از خون پاک و مقدس (ریخته شده) وجود ندارد، بهترین وسیله برای برانگیختن ضمیر امت و بازگرداندنش به اوج و بالا بردن همتش در راه رسیدن به آزادی و کرامت است. گوارا باد بر قهرمان مجاهد مصطفی حمدان که گوی سبقت را در جانفشانی ربود، آنچنان که با همراهی دیگر برادران تحصن کننده اش توانستند با دست خالی در برابر جنایتکاران و عاملان کشتار ایستاده و مکرشان برای وطن را دفع نمایند. از خداوند تعالی شفای او را به حق محمد و آل محمد خواستاریم.

این جنایت ارتکاب قتل عمد به دستور رسمی مقامات بالا بوده و تمامی مسئولیت آن و مسئولیت آشفتگی اوضاع امنیتی و وخامت اوضاع قومی و مذهبی برعهده راس حکومت و ارگان های امنیتی انگلیسی می باشد.

به تمامی مردم نکات زیر را تاکید می نماییم:

۱- “دفاع تا پای جان” از رهبر دینی-ملی مان، مجتهد مطلق “حضرت آیت الله شیخ عیسی قاسم” (ارواحنا فداه) و با تشخیص مرجعیت این تکلیف شرعی ملت بحرین می باشد.

۲- پاسخ دشمن خون ریز ترسو ایستادگی و پافشاری بر تحصن مقدس تا حد کفایت شرعی است و همچنین در کنار آن حضور گسترده در خیابان ها در مناطق مختلف و حضور قوی در تمامی فعالیت های مسالمت آمیز باید حفظ گردد.

۳- تاکید می نماییم بر افزایش “خشم عمومی ” تا بالاترین درجه ممکن و پیدا کردن آمادگی نفسی برای در آغوش کشیدن شهادت و فدا شدن در راه دین و کشور از طریق ادای قرض ها و نوشتن وصیت نامه.

۴- همگی را به مشارکت در تظاهرات کفن پوشان در یکشنبه شب (۱۰ بهمن ماه، ۲۹ ژانویه و شب محامه آیت الله عیسی قاسم) در تمامی مناطق تحت عنوان “دفاع از دین و عزت” دعوت می می نماییم.

وَ لَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیز

خداوند هر که او را یاری نماید بی شک یاری خواهد نمود. براستی که خداوند قدرتمند و شکست ناپذیر است. (حج: ۴۰)

علمای بحرین

الجمعه ٢٨ ربیع الثانی ١۴٣٨هـ

٢٧ جنوری ٢٠١٧م

۸ دلو ۱۳۹۵

Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.