آمریکا نمی‌خواهد که روسیه به ترکیه «اس 400» بدهد

۱ ثور ۱۳۹۷

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که آمریکا با جبر هدف جلوگیری از اجرای قرارداد فروش پدافند موشکی اس 400 به ترکیه را دارد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از ایرنا، وزیرخارجه روسیه،در یک کنفرانس خبری با کارین کنایسل همتای اتریشی اش با اشاره به موضوع جلوگیری از فروش موشک های اس 400 روسی به ترکیه افزود اویس متیچل دستیار امور اروپا  و آسیا وزیرخارجه آمریکا، آنکارا را تهدید نموده است که اگر بخواهد از روسیه این تجهیزات را خریداری نماید تحریم خواهد شد.

سر گئی لارووف اضافه نمود سیاست آمریکا در مورد مانع شدن قرارداد فروش سلاح های اس 400 روسیه به ترکیه روشن است هدف از این کار برتری جوی بازار های تسلیحهاتی آمریکایی در بازار های جهانی میباشد.

این در حالی است که روسیه با ترکیه قرارداد فروش اس 400 و تجهیزات را امضا نموده است و گفته میشود تا سال 2020  سلاح ها به این کشور تسلیم داده خواهد شد.
از سوی هم لاوروف در مورد میانجیگیری اتریش در خصوص اختلافات روسیه  با غرب در رابطه به تنش های سوریه اظهار بی اطلاعی نمود.

او در این خصوص افزود سوریه تنها نیازمند حل تنش ها میان طرف های درگیر در داخل کشور که بر اساس توافق انجام شده بشار اسد باید پشت میز مذاکره بنشیند و مذاکره نماید و طبق قطعنامه شورای امنیت روسیه هم در این زمینه همکاری مینماید.

بنابر این برای حل مسایل میان روسیه و غرب در خصوص بحران سوریه نیاز به میانجگیری اتریش وجود ندارد اما با مشارکت فعال کشور اتریش در ایجاد بستر امن صلح آمیز برای بحران های کنونی احترام قایل هستیم.

این در حالی است که آمریکا در حمله موشکی هفته گذشته بالای خاک سوریه ادعا نمود که هدف از این حمله هدف قرار دادن پایگاه های روسیه در سوریه بوده است اما با وجود پرتاب بیش از 100 موشک هیچ تلفاتی در پی نداشته است که از 100 موشک شلیک شده بیش از 70 موشک از سوی سوریه نابود شدند.

آمریکا

اس 400

ترکیه

روسیه

موشک


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.