مارک گلن: اوباما میدانست به سوریه حمله نمیشود

۲۶ سنبله ۱۳۹۲

مولف و روزنامه نگار امريکايی گفته است، باراک اوباما، رئیس جمهور امريکا از همان ابتدا برنامه ريزی کرده بود که حمله‌ای عليه سوريه اجرا نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، مارک گلن از  جنبش همبستگی هلال وصليب  گفت، وی توهم آمادگی امریکا برای جنگ عليه سوريه را به این منظورايجاد کرد تا واکنش دنيا را درباره اين حمله ارزيابی کند.

اين تحليلگر مسايل سياسی همچنين خاطر نشان کرد: و البته اوباما مطمئن بود که کنگره با اين حمله موافقت نمی‌کند بنابر اين اکنون می‌تواند درمقابل بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل توجيهی داشته باشد و به وی بگويد متاسفم آقای نخست وزير دستانم بسته است، نمی‌توانم اين جنگ را عليه سوريه آغاز کنم چرا که نمی‌توانم موافقتی منطقی را در اين‌باره به دست آورم.

جان کري، وزير خارجه امريکا و سرگئی لاوروف وزير خارجه روسيه روز شنبه (۲۳ سنبله) درباره جدول زمانی برای راستی ‌آزمايی سوريه در نابودی همه تسليحات شيميايی‌اش به توافق رسيدند.

کری يک روز پس ازاين توافق که در ژنو صورت گرفت با نتانياهو در بيت المقدس ديدار کرد تا به اين متحد سرسخت واشنگتن در منطقه خاورميانه اطمينان دهد که اين قرار داد می‌تواند تسليحات شيميايی سوريه را نابود کند.

گلن خاطر نشان کرد: حضور کری در اسرائيل در اين زمان به اين دليل است تا برای نتانياهو توضيح دهد که برنامه‌های جنگ عليه سوريه منتفی است و امريکا نمی‌خواهد اين حمله را آغاز کند و امريکا قصد ندارد هيچ حمله‌ای را عليه ايران آغاز کند.

وی خاطر نشان کرد : امريکا سال‌ هاست نشان داده است که اين کشور فقط به کشورهايی که توان دفاع از خود را ندارند، حمله میکند.

امریکا

اوباما

سوریه


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.