سرطان ۲۲, ۱۳۹۹

داعش جوانان بلجیم را به حملات تروریستی فراخواند

A militant Islamist fighter waves a flag and gestures as he takes part in a military parade along the streets of northern Raqqa provinceمقامات بلجیم اعلام کردند که گروه داعش با ارسال گسترده پیامک از جوانان یکی از مناطق مسلمان نشین این کشور برای انجام حملات بیشتر دعوت کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از اسپوتنیک، وزیر صحت عام بلجیم در بیانیه ای اعلام کرد این پیامک ها از یک حساب کاربری غیر قابل پیگرد و به دنبال توزیع یک فیلم در فیس بوک ارسال شده است. این فیلم جشن و پایکوبی جوانان منطقه «مولنبیک» در بروکسل را پس از حملات تروریستی هفته پیش نشان می دهد.

 بر اساس این گزارش، روز یکشنبه، پیامک هایی از سوی تکفیری های داعش برای جوانان منطقه مولنبیک که بیشتر جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می دهند، ارسال شد که از آنها خواسته می شد «تصمیم درست را اتخاذ کرده» و «با غربی ها بجنگند»

استفاده گسترده و هدفمند از وسایل ارتباط جمعی از طریق رسانه های اجتماعی و با اهداف تبلیغاتی، تنش ها در بروکسل را به دنبال حملات تروریستی اخیر در بلجیم تشدید کرده است. این حملات همچنین با برانگیختن احساسات اسلام هراسانه به طرح درخواست هایی درباره ممنوعیت ورود مسلمانان منجر شده است.

 مقام های بلجیمی بیم آن را دارند که جوانان مسلمانان بلجیمی که تحت سرکوب گسترده قرار دارند، در سایه حملات اخیر تروریستی در کشورشان تحت تاثیر تفکرات داعش قرار گرفته و به دعوت این گروه برای افراط گرایی خشونت آمیز پاسخ مثبت دهند.

رهبران جامعه مسلمانان مولنبیک تلاش می کنند خطر رادیکالیسم را در بین جوانان مسلمان این منطقه کاهش داده و از بروز ناآرامی ها در این منطقه جلوگیری کنند.

 در حملات تروریستی (3 حمل) به فرودگاه و متروی بروکسل، دست کم 35 تن جان باختند.

گروه تروریستی «داعش» مسئولیت این حملات را برعهده گرفت و دولت بلجیم متعاقب این حملات سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد.