اروپا؛ دست به گریبان با دست پرورده های خود!!

۱۲ جدی ۱۳۹۵

منابع امنیتی ایتالیا می‌گویند: یکی از فرماندهان اروپایی داعش که با شلیک موشک به سمت زندانیان داعش برای خود شهرتی کسب کرده بود، با ۴۰۰ نفر از نیروهای مورد اعتمادش از سوریه راهی اروپا شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، “لاودریم موهاکس‌هری” یکی از فرماندهان آلبانیایی‌تبار داعش است که گفته می‌شود پس از ایراد خسارات سنگین داعش در ماه‌های اخیر، از سوریه گریخته و به اروپا بازگشته است.

موهاکس‌هری تبعه کوزوو اواخر سال ٢٠١٢ به گروه تروريستى داعش پيوست و در ويديوهاى متعددى همشهريان خود را در كوزوو به پيوستن به صف تروريست ها تشويق كرد كه اين مسئله باعث شهرت خاص او بين تروريست هاى داعشى گرديد؛ او همچنين ويديوهايى از سربريدن يک گروگان و كشتن ديگرى به وسيله ى موشک پخش كرده است.

حالا دیلی‌میل به نقل از منابع امنیتی ایتالیا گفته که این فرمانده داعشی که زمانی سرباز ناتو بوده و قواعد جنگ را در این سازمان آموخته، با ۴۰۰ نفر از سربازان وفادار خود به اروپا بازگشته است.

موهاکس‌هری در میان داعشی‌ها با نام «ابوعبدالله الکوزوو» شناخته می‌شود. وى سال ٢٠١٣ به كشورش بازگشت و تصاويرى از او اين موضوع را اثبات می كنند ولى پوليس محلى موفق به دستگيرى اش نشد تا سرانجام سال ٢٠١٤ براى بار دوم به سوريه برود. او در زمستان سال 1393 در فهرست تروریست‌های بین‌المللی وزارت خارجه آمریکا قرار گرفت.

گزارش هاى متعددى از منابع امنيتى ايتاليا نشان می دهد، این تروریست حالا در آلبانی است و چندی پیش هم نقشه‌ای برای حمله به تیم فوتبال رژیم اسرائیل طراحی کرده بود. به علاوه او نقشه ى حمله به موسسه هاى دولتى، كليسا و مكان هاى عمومى در آلبانى و سراسر اروپا طراحى كرده است.

در اين شرايط منابع امنيتى ايتاليا زنگ خطر حملات جديد تروريستى را به صدا درآورده و از بازگشت تعداد زيادى از تروريست هاى اروپايى از خاورميانه به ويژه در سايه ناتوانى دستگاه هاى امنيتى در شناسايى آنها ميان سيل آوارگان مهاجر، هشدار می دهد.

ابوعبدالله الکوزوو،

اروپا،

تروریست،

داعش،

موهاکس‌هری،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.