5 تبعه سعودی در حمله به باشگاه شبانه استانبول کشته شده است

۱۳ جدی ۱۳۹۵

بیش از نیمی از قربانیان حمله مسلحانه به باشگاه شبانه استانبول ترکیه را عرب ها تشکیل میدهند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، شبکه اسکای نیوز عربی در گزارشی نوشت 18 تن از قربانیان حمله اخیر به کلوب شبانه در استانبول، عرب بوده اند و 31 تن از اتباع کشورهای عربی نیز دراین حمله زخمی شده اند.

براساس این گزارش، اتباع عرب از کشورهای عربستان سعودی، کویت، اردن، عراق، لبنان، مغرب، تونس و لیبیا بوده اند.

در همین حال، پایگاه اینترنتی ” الریاض آن لاین ” به نقل از ” عبدالله الرشيدان ” از مسئولان کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه، نوشت :« درحمله استانبول، 5 شهروند عربستانی به شمول دو زن کشته و حدود یازده تن دیگر زخمی شدند».

طبق اعلام وزارت خارجه لبنان دراین حمله، سه لبنانی کشته و چهار تن دیگر مجروح شده اند.

همچنین خبرگزاری رسمی اردن (پترا) به نقل از وزارت امور خارجه این کشور از کشته شدن سه اردنی و زخمی شدن چهار شهروند این کشور درحمله استانبول خبر داد.

رسانه های تونسی نیز گزارش دادند که دو تونسی شامل یک بازرگان به همراه همسرش درحمله به کلوب شبانه درشهر استانبول ترکیه کشته شدند.

خبرگزاری رسمی کویت نیز به نقل از ”  خالد الجارالله ” معاون وزیر امور خارجه این کشور از کشته شدن یک کویتی و زخمی شدن 5 کویتی دیگر در حمله استانبول خبر داد.

وزارت خارجه عراق نیز کشته شدن سه عراقی را در این حمله اعلام کرد.

همچنین وزارت امور خارجه لیبی نیز از کشته شدن یک لیبیایی و زخمی شدن سه شهروند دیگر دراین حمله و سفارت مغرب درآنکارا از زخمی شدن چهار زن مغربی و دو زخمی درحمله یاد شده خبر دادند.

” بن علی یلدیریم ” نخست وزیر ترکیه درباره عامل حمله به کلوپ شبانه در استانبول گفت که برخی از جزئیات روشن شده، اما هنوز مسئول حمله تروریستی اخیر دراین کشور شناسایی نشده  است.

درحمله مسلحانه بامداد روز یکشنبه (12 جدی) در یک کلوب شبانه در شهر استانبول ترکیه، حدود ۳۹ نفر کشته و ۶۹ نفر زخمی شدند.

 

استانبول،

زخمی،

سعودی،

عربی،

قربانیان،

کشته،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.