گزارش شبکه حج و عمره

18 سپتامبر 2016

افزایش آمار حجاج متوفی در حج سال 1437 (1395) به 874 نفر رسید.

شبکه حج و عمره در گزارشی پرده از سندی برداشت که از وزارت صحت عامه عربستان درباره اسامی متوفیان حج 1437 (امسال) به بیرون درز یافته است.

بر مبنای این سند و آمارهای افشا شده که توسط رسانه های سعودی تا کنون سانسور گشته بود، در حج امسال 874 حاجی جان خود را از دست داده اند.

این تعداد فوت شده در حالی است که بنا به گزارش این شبکه آمار حاجیان نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است. از مهمترین دلایل این عدم استقبال ترس و وحشت ایجاد شده در میان علاقمندان به سفر حج (به دلیل حوادث خونبار سال گذشته) بوده است.

بر مبنای این گزارش، آمار افشا شده بیانگر آن است که در حج امسال تاکنون  239 حاجی عربستانی، 51 نفر حاجی مصری، 84 حاجی پاکستانی، 43 حاجی بنگلادشی،  31 حاجی نیجریه ای، 124 حاجی اندونزیایی، 62 حاجی هندی و بقیه حجاج نیز از ملیت های دیگر جان خود را از دست داده اند.

از دیگر سو بنا به گزارش خبرگزاری مغربی الیوم 24 موسسه ی آلمانی انتر ناسیونال که در زمینه مهاجرت فعالیت می¬کند با انتشار گزارش تحت عنوان: «جهان در چشم مهاجران» اعلام کرد که عربستان و کویت در انتهای جدول بهترین دولت های جهان در زمینه ایجاد روابط دوستانه برای زندگی وجهانگردان قرار گرفته اند.

حجاج،

عربستان،

کشته،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.