چین: ما تحریم های یکجانبه علیه ایران را نمی پذیریم

۱۹ سرطان ۱۳۹۷

سخنگوی وزارت خارجه چین روز گذشته طی نشست تاکید کرد که کشورش به هیچ عنوان تحریم های یکجانبه از سوی آمریکا علیه ایران را نمیپذیرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه،هوا چانیینگ سخنگوی وزارت خارجه چین، در جریان نشستی خبری روز گذشته دو شنبه، 18 سرطان اعلام کرد که تحریم های یکجانبه علیه ایران را نخواهد پذیرفت.

سخنگوی وزارت خارجه چین در جواب سوال یک خبرنگار در کنفرانس مشترک برجام در وین گفت حفظ وتداوم برجام کار دشوار است اما چین به تلاش های خود برای حفظ این توافق چند جانبه هسته ای ادامه خواهد داد.

چانیینگ افزود کشورش به هیچ عنوان تحریم های یکجانبه علیه ایران از سوی آمریکا که قوانین بین المللی را نقض میکند را نمیپذیرد و قاطعانه از حقوق خود دفاع خواهد کرد.

این در حالی است ایران و پنج کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل، فرانسه، آمریکا، روسیه، انگلیس، چین به علاوه آلمان توافق را در سال 1394 عقد کردند که براساس این توافق تمام تحریم های ایران برداشته و محدودیت در بخش های از فعالیت های هسته ای ایران وضع خواهد شد.

اما ترامپ سرانجام در 8 ثور سال 1397  به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد و ادعا کرد که تحریم ها را دوباره بر ایران وضع خواهد شد.

 

 

 


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.