نخست وزیر لیبی توسط افراد ناشناس ربوده شد

۱۸ میزان ۱۳۹۲

امروز پنجشنبه، ١٨ میزان (١٠ اکتبر)، تعدادی از رسانه‌های عربی به نقل از منابع امنیتی لیبی گزارش کردند که افراد مسلح ناشناس با ورود به هتلی در ترابلس، پایتخت، علی زیدان، نخست وزیر را با خود برده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، هنوز مقامات دولت لیبی در مورد این گزارش اظهار نظری نکرده‌اند و جزئیات این واقعه مشخص نیست، برخی منابع خبری گفته‌اند که آقای زیدان ربوده و به محل نامعلومی برده شده است.

به نقل از یک شاهد عینی در هتل محل وقوع حادثه گزارش شده است که افراد مسلح با یک موتر به محل هتل آمدند و نخست وزیر را با خود بردند.

علی زندان در جولای سال ٢٠١٢ به نمایندگی کنگره ملی لیبی انتخاب شد و در اکتبر همان سال، نمایندگان کنگره او را به سمت نخست وزیری برگزیدند، پیش از رقابت برای جلب نظر کنگره، وی از سمت نمایندگی کناره گیری کرده بود.

علی زیدان در دهه ١٩٧٠ کارمند وزارت خارجه لیبی بود اما در دهه ١٩٨٠ به خارج پناهنده شد و سرانجام جبهه نجات لیبی را در مخالقت با حکومت معمر قذافی تشکیل داد.

در جریان جنگ داخلی لیبی، وی نمایندگی شورای ملی انتقالی در اروپا را برعهده داشت و گفته می‌شود که نقشی اساسی در جلب حمایت کشورهای اروپایی از مخالفان معمر قذافی ایفا کرد.

خبر “ربوده شدن” علی زیدان در حالی گزارش می‌شود که قرار است محاکمه البغدادی المحمودی، نخست وزیر در دولت معمر قذافی، در ترابلس از سر گرفته شود.

وی به قتل و فساد مالی در جریان جنگ داخلی لیبی متهم است.

از زمان سقوط حکومت معمر قذافی، گروه‌های مسلح که در جریان جنگ داخلی به اسلحه و مهمات دست یافتند، باعث ایجاد ناامنی در این کشور بوده‌اند.

ربوده

زیدان

شده

صدراعظم

علی

لیبیا


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.