سعودی ها و نفوذ در میانمار

۲۸ قوس ۱۳۹۵

کارشناسان گروه بین المللی بحران در مورد ظهور یک گروه شورشی مرتبط با عربستان سعودی در میانمار و خطر افراطی شدن مردم با سرکوب در این کشور هشدار دادند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، رسانه های دولتی میانمار اعلام کردند، طی دو روز گذشته بر اثر حمله گروه های مسلح به کاروان های نظامی این کشور، یک نظامی و یک غیر نظامی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری شین‌هوا، ائتلاف ارتش مستقل کاچین در شاهراهی در ایالت «شان» در شمال میانمار، دو بمب کنترل از راه دور را منفجر کرد. در این انفجار، یک راننده و یک افسر ارتش کشته شدند.

در پی حملات گروه های مسلح به پوسته های نظامی و پولیس، بیستم نوامبر درگیری هایی در منطقه مرزی ایالت شان روی داد. بر اثر تداوم درگیری های مسلحانه حدود 14 هزار نفر از ساکنان محلی به مناطق مرزی با چین فرار کردند.

در تحولی دیگر به گزارش خبرگزاری فرانسه از یانگون، کارشناسان گروه بین المللی بحران در مورد ظهور یک گروه شورشی مرتبط با عربستان سعودی در میانمار و خطر افراطی شدن مردم با سرکوب در این کشور هشدار دادند.

پس از حمله اوایل اکتبر افراد مسلح به پوسته های پولیس در شمال غرب میانمار، ارتش این کشور یک عملیات نظامی گسترده‌ را آغاز کرد. ده ها نفر در این عملیات کشته شدند و 27 هزار روهینگینا (اقلیت مسلمان میانمار) به بنگلادش گریختند.

این آوارگان از وحشی‌گری‌ها و جنایات ارتش در شمال غرب میانمار می گویند و به موارد مختلف تجاوز جمعی، شکنجه، قتل و کشتار ارتش اشاره می کنند. دولت میانمار این ادعاها را رد می کند و می گوید باید با صدها «تروریست» مقابله کند.

تروریست،

عربستان،

مسلمانان،

میانمار،

نفوذ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.