دوترته: اکثر سفيران امريکا جاسوس اند

۱۱ جدی ۱۳۹۵

رئیس جمهور فیلیپین میگوید اکثر سفرای آمریکا برای ماموریت جاسوسی به کشورها از سوی سازمان “سیا” فرستاده شده و تلاش دارند تا دولت ها را تضعیف کنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از پرس تی وی ، رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین تاکید میکند که اکثر سفيرانی که از ايالات‌متحده به کشورها فرستاده میشوند، درواقع سفير نيستند. بلکه جاسوسانی هستند که از سوی سیا به کشورهای فرستاده میشود.

وی افزود: سفير يک کشور به ‌نوعی جاسوس درجۀ يک به شمار می‌آيد. اما سفيرانی از آمريکا هستند که درواقع نقطه قوت آنها در تضعيف دولت‌هاست.

در واکنش به گزارش اخير روزنامۀ فيليپينی «مانيل تايمز»  مبنی بر توطئه آمريکا برای بی‌ثبات کردن دولت فيليپين، گفت: هنوز هيچ گزارش اطلاعاتی درباره طرح آمريکا برای تضعيف رياست جمهوری‌ام دريافت نکرده‌ام، اما معتقدم بيشتر سفيران ايالات‌متحده با سازمان اطلاعات مرکزیآمریکا، سيا، در ارتباط هستند؛ سازمانی که در دخالت در امور ساير کشورها سابقۀ طولانی دارد.

روزنامه مانيل تايمز روز سه‌شنبه گزارش داد، فيليپ گلدبرگ، سفير سابق آمريکا در فيليپين، طرحی را برای تضعيف دولت دوترته آماده کرده است.

بر اساس اين گزارش، گلدبرگ راهبردهای مختلفی را تدوين کرده است تا در مدت 18 ماه دولت دوترته برکنار شود.

واشنگتن از منتقدان سرسخت طرح‌های رئيس‌جمهور فيليپين در مبارزه با قاچاق مواد مخدر است، در حالی که سياست دوترته در مبارزه با مواد مخدر از جمله عوامل مؤثر در افزايش محبوبيت عمومی وی به شمار می‌آيد.

روابط واشنگتن و مانيل تا سطحی بی‌سابقه کاهش يافته است و احتمال مي‌رود اظهارات رئيس‌جمهور فيليپين روابط ديپلماتيک ميان دو کشور را نيز تحت‌الشعاع قرار دهد.

آمریکا،

جاسوس،

رودریگو دوترته،

سفیر،

فلیپین،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.