دختر روسی در مرز ترکیه دستگیر شد

۳۰ جوزا ۱۳۹۴

“واروارا کارالوا”  دختر ۱۹ ساله ای است که می خواست از طریق  ترکیه به داعش بپیوندد که چند روز قبل در مرز ترکیه بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، “واروارا کارالوا” که در دانشکده فلسفه دانشگاه مسکو درس مي‌خواند یک هفته قبل از سفرش به ترکيه ناپديد شد.

اين نخستين بار نيست که يک دختر روس به گروه‌هاي تروريستي ملحق مي شود، در سال ۲۰۱۴ نيز يک دختر ديگر به نام ديانا رمضانوا که از اهالي داغستان بود، به ترکيه رفت و با يک جوان چچني که تابعيت نروژي داشت ازدواج کرد.

اين تروريست نروژي ديانا را با خود به سوريه بورد. ديانا پس از کشته شدن همسرش در اوايل سال ۲۰۱۵ به ترکيه بازگشت و درحاليکه باردار بود در استانبول دست به عمليات انتحاري زد.

ولی این بار با فشار رسمی های روسیه که دستگیری این دختر  را از ترکیه طلب کردند، واروارا کارالواو۱۳ نفر دیگر که قصد پیوستن به داعش را داشتند، در مرز ترکیه و سوریه بازداشت شدند.

به گفته خانواده واروارا، او یک فرد بسیار باهوش است و علاوه بر روسی، به زبان های انگلیسی و فرانسوی نیز تسلط کامل دارد.

گفته می‌شود وی به همراه ۱۲ نفر دیگر هم اکنون در بازداشت پولیس ترکیه به سر می برد. نام و مشخصات دیگر افراد بازداشت شده هنوز اعلام نشده است. ولی چنین معلومات غیر رسمی نیز وجود دارد که همه ی افراد دستگیر شده اهل روسیه نیست و ۴ تن از آنها اهل جمهوری آذربایجان است.

بازداشت ،

ترکیه ،

داعش ،

روسی

واروارا کارالوا"،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed