حیف و میل پول‌های نفت آذربایجان توسط مقامات این کشور

۳ حمل ۱۳۹۵

خبرسایت “ویرتوالاز” طی گزارشی اسنادی را منتشر کرده است که حکایت از وجود دست های پشت پرده برای تصاحب پول نفت آذربایجان توسط برخی افراد نزدیک به مقامات آذربایجانی می کند.

در پی انتشار این گزارش با تصاویر و مدارک مربوط به فساد مقامات آذربایجانی و برخی نزدیکان آنان، الهام علي اف، رييس جمهوري آذربايجان، دادستان کل این کشور را برای  رسيدگي به پرونده خريداري ۱۶ ويلاي گران قيمت در ترکيه با هزينه ۲۰ ميليون دالر توسط همسر يکي از مقامات شرکت دولتي نفت جمهوري آذربايجان  فراخواند.

براساس این گزارش، یک شهروند آذربایجانی به نام “کونل مهدی‌اوا” فرزند فرهاد متولد 1974 در “قصبه گوکچبل” در منطقه “لیت کوروت” ترکیه در تاریخ  4 جولای 2014 اقدام به خرید 16 ویلای دو طبقه و زميني به وسعت ۱۲ هزار و 621 متر مربع را در منطقه “بودروم” از “آليک دونکان موريسون” و “کارن مري موريسون” کرده است. وی برای خرید این زمین ها و ویلاها 20 میلیون دالر پرداخت کرده است.

“کونل مهدی اوا” متولد شهر “رایون سالیان”  و بیکار است اما همسر وی “قیمت مهدی یف” از مقامات بلند پایه شرکت دولتی نفت آذربایجان موسوم به “سوکار” می باشد. قيمت مهدي اف که پيش تر استاد آکادمي دولتي نفت و انستيتوي نفت و صنايع جمهوري آذربايجان بوده است، پس از انتصاب به مقام مديريت طرح هاي سرمايه گذاري کلان “سوکار”، به سرعت ثروتمند شده است. گفتنی است که حقوق وی در سوکار فقط چند هزار منات بوده است. اما به گفته یک منبع آگاه، قیمت مهدی اف از افراد معتمد و دست راست “میکائیل اسماعیل اف” معاون سوکار  است که وي نيز تمامي امور مالي و ساختماني سوکار را تحت کنترل خود دارد و تمامي طرح هاي مساله دار سوکار را از طريق قيمت مهدي اف اجرا مي کند.

آزربایجان

حیف و میل،

دالر،

صنایع،

مقامات،

نفت،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed