ایران روند غنی سازی اورانیوم را از سر میگیرد

۱۶ جوزا ۱۳۹۷

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران طی نامه ای به آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که روند غنی ساز اورانیوم را میخواهد از سر بگیرد.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان ارژی اتمی ایران به روز دوشنبه 14 جوزا به آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین اعلام کرد که روند غنی سازی اورانیوم را از سر میگیرد این خبر پس از فرمان  علی خامنه ای رهبر کشور ایران درخصوص زمینه سازی مقدمات دستیابی به 190 هزار سو اعلام شد.

اوادامه داد روند افزایش ظرفیت های لازم برای تولیدات گاز یو اف 4 و یو اف 6 را  از هفته جاری آغاز میکند.

سخنگوی سازمان اتمی ایران در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا علاوه کرد تحت نام  برجام رسیدن به 190 هزارسو در اخیر برنامه 15 ساله خواست رهبر معظم کشورما بود او تاکید کرد با توجه به گفته های اخیر آیت الله خامنه ای، این اقدام باید به  سرعت و در مدت کوتاه صورت بگیرد.

این در حالی است  علی خامنه ای برای نخسیتن بار در سال 1393 خواهان دسترسی به 190 هزار سو در زمینه غنی سازی اورانیوم شده بود که این مقدار برای تامین سوخت نیروگاه بوشهر ایران ضروری است.

قابل یاد آوری است که رهبر کشور ایران با گلایه از بهانه آوردن کشورهای اروپایی افزود از ایران تواقع نداشته باشید که هم تحریم را تحمل کنند و هم از فعالیت های هسته ای خود دست بکشد و این روند ادامه پیدا کند او تاکید کرد کشورش هیچگاه تحریم ها را تحمل نخواهد کرد و این برای اروپایی ها فقط خواب خواهد ماند.

 

 


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.