أردوغان و بارزاني از پول شویی تا نفت شویی

۲۴ قوس ۱۳۹۴

316138_221به گزارش الوعي نيوز؛ بارزاني از سياستمداران سرشناس کردستان عراق است که طي چند روز اخير به طور ناگهاني به ترکيه سفر کرد.

در مورد اينکه چرا وي در اين زمان به ترکيه رفته, پرسش هاي زيادي مطرح ميشود بخصوص اينکه کردها همواره يکي از دشمنان اصلي دولت ترکيه بشمار مي رفته اند.

در همين راستا يک روزنامه نگار به خبرنگار الوعي نيوز در آنکارا گفت:بعد از حمله نيروهاي ترکيه به جنگنده سوخوي روسي و تيره شدن روابط آنکارا و مسکو, مقامات ترکيه بشدت از آينده وضعيت کشورشان نگران شدند بخصوص انکه مقامات کرملين واکنش هاي مختلفي در برابر ترکيه اغاز کرده اند.

وي در ادامه گفت:در چنين زماني, بارزاني فرصت را مغتنم شمرده و با سفر به ترکيه به مقامات ترک پيشنهاد افزايش ارتباطات ميان ترکيه و اقليم کردستان عراق را داده و در واقع بارزاني به مقامات ترک وعده داده که در مقابل دريافت برخي امتيازات, برخي امور مورد نياز ترکيه که از سوي روسيه تحريم و يا مورد تهديد قرار گرفته را تامين کند.

اين روزنامه نگار ترک افزود:بارزاني همچنين اطلاع دارد که روس ها از مسيرهاي حمل نفت توسط داعش به ترکيه اطلاع يافته اند, لذا به مقامات ترکيه پيشنهاد داد که مسير جديدي را انتخاب کنند که از کردستان عراق ميگذرد و امن است و از دسترس روس ها در امان خواهد بود!

وي در پايان گفت:بارزاني با اين کار, هم دولت ترکیه را به خود مدیون می کند و در واقع به طور غير مستقيم به داعش هم کمک ميکند.

در این دیدار اردوغان نیز درباره سرکوب حزب خلق کردی و اقدام به برخورد سخت با کردهای ترکیه توضیحاتی به بارزانی داد و درخواست حمایت از بارزانی به خاطر اختلافات وی با رهبران کرد ترکیه شد

اردوغان،

بارزانی

پول شویی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed