کابوس ترامپ از ایران / آمریکا در پی ایجاد ائتلاف ناتوی عربی برای مبارزه با آن کشور

۶ اسد ۱۳۹۷

گزارش ها میرسانند که دولت امریکا در پی ایجاد ائتلاف موسوم به ناتوی عربی برای مبارزه با سیاست های کشور ایران در منطقه است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، یک رسانه انگلیسی صبح امروز شنبه 6 اسد به نقل از چهار منبع ادعا کرده است که آمریکا در پی پیشبرد طرحی بی جنجال ایجاد یک ائتلاف سیاسی امنیتی موسوم به ناتوی عربی که شامل 6 عضو شورای همکاری خلیج فارس، مصر و اردن میشود است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امیدوار است در نشست 12 و 13 اکتوبر که در کاخ سفید برگزار میشود در خصوص تشکیل این ائتلاف جدید رایزنی کند ونام موقت این ائتلاف ائتلاف خاورمیانه انتخاب شده است.

ترامپ پس از خروجش از برجام اقدامات را برای فشار وارد کردن به ایران آغاز کرد که هدف از اعمال این فشار ها مجبور کردن ایران برای مذاکره روی توافق جدید با آمریکا است.

در همین حال یک سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید گفته است ایتلاف ناتوی عربی سد خواهد بود در برابر تروریسم، تجاوز، افراط گرایی کشور ایران که صلح دایمی را به خاورمیانه باز خواهد گرداند.

با این حال یک مقام ارشد ایران به رسانه ها گفت ” آمریکایی ها و متحدانش در منطقه به بهانه برقراری صلح و ثبات در خاورمیانه تنش های موجود را دامن میزنند و چالش ها را تشدید میکنند که این اقدامات نتیجه ای غیر گسترش شکاف میان ایران و متحدانش در منطقه و کشور های عربی تحت پشتیبانی آمریکا نخواهد داشت.”

این در حالی است که ایران چند روز قبل با تهدید بی سابقه آمریکا گفت با دم شیر بازی نکنید پشیمان خواهید شد که این تهدید ایران ترس آمریکا را دو برابر ساخت و ترامپ را وارد نمود تا عکس العمل نشان دهد.

 

 


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.