هافينگتون پست: عربستان شایسته کرسی حقوق بشری نیست!

۱۵ جدی ۱۳۹۴

pic-21748-1451889208روزنامه”هافينگتون پست” نوشت: کشوری (عربستان) که در يک روز ۴۷ نفر را اعدام می کند در شورای حقوق بشر سازمان ملل کرسی دارد و از حمايت متحدانی مانند آمريکا و انگليس برخوردار است.

“به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، “شارلوت آلفرد” در هافينگتون پست نوشت: بعد از اعلام خبر اعدام ۴۷ زنداني از جمله شيخ نمر در عربستان اعتراضاتی در نقاط مختلف دنيا و حتي در خود عربستان برپا شد. رهبران شيعه در ايران، لبنان و عراق درباره اعدام اين روحانی هشدار دادند.

مقامات اروپايی با انتقاد از اعدام های دسته جمعی هشدار دادند که مرگ “آيت الله النمر” خطر شعله ور شدن تنش های قومي را در منطقه بيشتر مي کند.

سارا ويتسون”، مدير ديده بان حقوق بشر خاور ميانه می گوید: اعدام های دسته جمعی پرونده حقوق بشر عربستان را لکه دار تر مي کند. عربستان سعودي در شورای حقوق بشر سازمان ملل از نفوذ قابل توجهي برخوردار است و قدرت هايی مثل آمريکا و انگليس از او حمايت می کنند.

بنابر این گزارش، در اواخر سپتامبر فشارهای عربستان باعث شد پيش نويس قطعنامه شورای حقوق بشر به منظور انجام تحقيقات بين المللي درباره نقض حقوق بشر در جنگ يمن کنار گذاشته شود. اين پيش نويس را هلند تهيه و ارائه کرده بود. گروه های حقوق بشر مدارکی در اختيار دارند مبنی بر اينکه در جنگ يمن از سربازان کودک و مهمات خوشه ای ممنوعه استفاده شده است.

آمریکا،

اعدام،

حقوق بشر،

عربستان،

کرسی،

مدارکی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed