اسد ۲۱, ۱۳۹۹

عامل تیراندازی در میدان هوایی فلوریدا سرباز سابق آمریکا در عراق بود

در جریان تیراندازی مردی بسوی مسافران در میدان هوایی «فورت لودردیل» در ایالت فلوریدای آمریکا، ۵ نفر کشته و ۸ نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از یورو نیوز، مهاجم، استبان سانتیاگو، یک سرباز پیشین ارتش آمریکاست که پیش از این در عراق خدمت کرده است.

او که اکنون در بازداشت است، در روز حادثه با طیاره از کانادا وارد فلوریدا شده و سپس اسلحه اش را از داخل صندوقش بیرون کرده و بسوی مردم شلیک کرده است.

مهاجم ۲۶ ساله پیش از این به دلیل ناراحتی روانی تحت درمان بوده است. او در نوامبر گذشته نیز به پولیس فدرال آمریکا موسوم به «اف بی آی» گفته بود که صدایی در سرش از او می خواهد که به داعش بپیوندد.

ریک اسکات، فرماندار فلوریدا ضمن ابراز همدردی با مجروحان و همچنین خانواده کشته شدگان این حادثه اعلام کرد که گزارش این حادثه را به اطلاع دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا و معاون او رسانده است.

او گفت: آنها به من اطمینان دادند که تمام امکاناتشان را به کار خواهند برد تا ما بتوانیم در صورت نیاز از تمام منابع دولت فدرال استفاده کنیم.

این دومین حادثه تیراندازی مرگبار در ایالت فلوریدا طی شش ماه گذشته است. پیش از این در ماه جون در جریان تیراندازی فردی بسوی حاضران در یک باشگاه همجنسگرایان در اورلاندو ۴۹ نفر کشته شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *