آمریکا به دنبال تحریم ترکیه است

۱۰ دلو ۱۳۹۶

یک گزارش جدید که به تازگی منتشر شده است، نشان می‌دهد که آمریکا احتمالاً قصد دارد در پی خرید سامانه‌ ضد موشکی «اس 400» روسیه توسط ترکیه، تحریم‌هایی را علیه آنکارا وضع کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، گزارش جدید سازمان «هریتج» ترکیه از روابط واشنگتن با آنکارا حاکی از آن است که خرید قریب‌الوقوع سامانه‌ ضد موشکی «اس 400» آنکارا از روسیه احتمالاً تحریم‌های ثانویه آمریکا علیه آنکارا را به همراه خواهد داشت.

خبرگزاری اسپوتنیک در این خصوص نوشت:‌نگرانی‌هایی وجود دارد مبنی بر این که این توافق ممکن است تحریم‌های آمریکا را که در سال 2018 طبق “قانون مبارزه با رقبای آمریکا از طریق تحریم” (CAATSA)، که در آگوست 2017 به امضا درآمده است، به همراه داشته باشد.

در ماه دسامبر سال گذشته میلادی، روسیه و ترکیه، توافقی را برای فراهم آوردن سامانه‌ ضد موشکی اس 400 روسیه برای ترکیه به امضا درآوردند.

طرح‌های مسکو و آنکارا برای پیشبرد خط لوله استریم، وابستگی ترکیه به انرژی روسیه را افزایش می‌دهد و همچنین خطر تحریم‌های آمریکا را به همراه دارد.

در گزارش ترکیه آمده است: در سال 2017، بیش از 50 درصد از واردات گاز طبیعی ترکیه از روسیه بود….علیرغم میل ترکیه برای از بین بردن وابستگی خود به انرژی روسیه، پیشرفت‌هایی در زمینه خط لوله ملی ترکیش استریم، دقیقاً در سال 2018 خلاف میل ترکیه عمل خواهد کرد و خطر تحریم‌های آمریکا را به همراه خواهد داشت.

تداوم حمایت آمریکا از واحدهای موسوم به «مدافع خلق کرد» که در شرق رود فرات در سوریه با حمایت آمریکا عملیات انجام می‌دهند، نشان می‌دهد که آنکارا تنش های مداومی را در سال جاری میلادی در این خصوص تجربه می‌کند.

آمریکا،

تحریم،

ترکیه،

موشک،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.