سرطان ۲۲, ۱۳۹۹

22 میلیون نفر در شرق آفریقا نیازمند کمکهای غذایی است

Boy with foodدفتر سازمان ملل در امور بشر دوستانه اعلام کرد: تا آغاز سال آینده تعداد نیازمندان به کمک های غذایی در شرق آفریقا به ۲۲ میلیون نفر می رسد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، پایگاه خبری سودانی العربی الجدید روز دوشنبه گزارش داد: در آغاز سال جاری میلادی تعداد نیازمندان به کمک های غذایی در این منطقه ۱۲ میلیون نفر بوده است.

پدیده نینو که موجب تغییر آب و هوا شده و بر منطقه تاثیر گذاشته، باعث افزایش نیازمندان به کمک های غذایی در شرق آفریقا شده است.

جان کینگ مدیر عملیات دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل و هیاتی از کشورهای کمک کننده غربی در هفته گذشته به سودان و سودان جنوبی و سومالی سفر کردند که یک هفته به طول انجامید.

در این سفر اوضاع انسانی در این کشورها مورد بررسی قرار گرفت.

جان کینگ گفت: انتظار می رود که پدیده نینو بر بخش شرق آفریقا در طی ماه های آینده تاثیر زیادی بگذارد و این مساله کمبود مواد غذایی را تا ۸۳ درصد افزایش می دهد.

وی تاکید کرد که کشورهای سودان، سودان جنوبی و سومالی با چالش های بشر دوستانه مواجه هستند و به کمک های بیشتر نیاز دارند.

کینگ همچنین به کشته شدن ۳۴ نفر از امدادرسانان در سودان جنوبی از ماه می گذشته تاکنون اشاره کرد و گفت: دستکم ۱۰ نفر نیز در سومالی در همین مدت کشته شده اند.

این مقام سازمان ملل با اظهار نگرانی از وضعیت انسانی در سودان جنوبی، افزود: تنها در یک ایالت نزدیک به ۱۶۰۰ زن ربوده، به ۱۳۰۰ زن و دختر تجاوز شده و ۱۵ هزار نوجوان جذب گروه های مسلح شده اند و نزدیک به هزار غیر نظامی نیز کشته شده اند.

گروه تروریستی و افراطی الشباب در سومالی که وابسته دیرینه القاعده در شرق آفریقاست برای براندازی دولت موگادیشو تلاش می کند.