کشته شدن بیش از 100 تن از نیروهای بوکوحرام در نیجریه

13 سپتامبر 2014

ارتش کشور نیجریه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که بیش از صد تن از نیروهای نظامی تکفیری بوکو حرام در درگیری با نظامیان ارتش نیجریه در ایالت بورنو در شمال شرق این کشور کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ارتش نیجریه، تایید کرده است که  تروریست‌های تکفیری عملیات های گسترده ای را در شهر کُندوگا در حدود سی و پنج کیلومتری میدوگوری انجام داده اند.

سخنگوی ارتش نیجریه گفته که این درگیری حدود سه ساعت ادامه داشته و نیروهای ارتش با کشتن بیش از صد نیروی بوکو حرام، قوای آنان را در این درگیری تارومار کردند.

مقامات دفاعی این کشور پرجمعیت آفریقایی نیز از ادامه‌ی عملیات نظامی ارتش نیجریه برای ردیابی و دستگیری شماری از شبه‌نظامیان خبر داده‌اند که در درگیری با نیروهای ارتش زخمی شده و از صحنه‌ی نبرد فرار کرده‌اند.

این در حالی است که ساکنان محلی می‌گویند شبه‌نظامیان تکفیری شهر میدوگوری را محاصره کرده‌اند.

اهالی منطقه همچنین از فرماندهان ارتش نیجریه خواسته‌اند با تجهیزات و قوای نظامی، شهر آنان را در مقابل هرگونه حمله‌ی احتمالی شبه‌نظامیان حفظ کنند.

گروه تکفیری بوکوحرام اخیرا با حمله به بسیاری از روستاهای شمال شرق نیجریه و سوزاندن منازل مسکونی و کشتن ساکنان محلی، به فعالیت‌های خود برای هراس‌افکنی و رعب و وحشت در منطقه افزوده است.

به گزارش کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، نزدیک به ۶۵۰ هزار ساکن نیجریه به علت حملات بوکوحرام خانه و کاشانه‌ی خود را ترک کرده و در داخل این کشور آواره شده‌اند و هزاران نفر نیز در کشورهای همسایه پناه گرفته‌اند.

شبه‌نظامیان تکفیری بوکو حرام که در زبان هوسه «تحصیل آموزه‌های غربی ممنوع است» معنا می‌شود، هدف خود را براندازی دولت نیجریه عنوان کرده‌اند.

این گروه از آغاز فعالیت‌ خود در سال ۲۰۰۹ تاکنون، مسئولیت شماری از حملات از جمله بمب‌گذاری‌ها و تیرندازی‌های مرگبار در بخش‌های مختلف نیجریه را به عهده گرفته است.

حملات و خشونت شبه‌نظامیان تکفیری بوکو حرام تاکنون بیش از ده هزار کشته برجا گذاشته است.

 

ارتش

افریقا

بوکوحرام

صد کشته

نیجریه


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.