سرطان ۲۴, ۱۳۹۹

نگرانی مردم تونس از بازگشت دست پرورده های داعش به کشور

مردم تونس به مناسبت یادبود پیروزی انقلاب عزت و کرامت، انقلابی که باعث ورود دموکراسی به سیاست ای کشور گردید، جشن گرفتند.

انقلاب یاسمن به جهانیان برتری قدرت اراده ی ملت در برابر استبداد حاکم را ثابت کرد و لذت آزادی و تصمیم گیری برای آینده را به ملت تونس چشاند؛ ولی آرزوهای جوانان با موانعی روبرو شد که دولت تونس در این 5 سال تلاش های زیادی برای حل آنها نموده است.

بحران تروریسم که در کشورهای متعددی دردسرساز شده است، اکنون چالش جدیدی برای کشور تونس ایجاد کرده تا برای حفظ امنیت و آرامش مردم، از نفوذ تفکر تکفیری جلوگیری نماید. هزاران جوان تونسی، خود را برای پیوستن به صف تروریست ها در سوریه و لیبی آماده کرده اند تا نقشه های صهیونیستی دیکته شده را اجرا نمایند.

نگرانی های دولت تونس پس از پیروزی های ارتش سوریه در حلب از بازگشت این تروریست ها افزایش یافته است. مقاومت شدید ملت در برابر بازگشت این داعشی ها که به کشتن مردم بی گناه عادت کرده اند و برای این منظور تمرین های نظامی بسیاری دیده اند، آنان را به برپایی تظاهراتی واداشت. آنان خواستار جلوگیری از ورود تروریست ها به خاک کشورشان هستند تا بدین طریق مانع برهم ریختن آرامش شوند.

در شهرهای مختلف تونس به مناسبت یادبود انقلاب یاسمن راهپیمایی های متعددی در اعتراض به بيكارى جوانان برگزار شده است. اين مسئله علاوه بر اينكه باعث مهاجرت تعداد زيادى از جوانان به اروپا گرديد، يكى از علل اصلى پيوستن گروهى ديگر از جوانان تونسى به تروريست هاى داعشى و ساير گروه هاى تروريستى به شمار می رود.

احزاب سياسى تونس با مخالفت قاطع با هرگونه خشونت، مردم را به اتحاد دربرابر هر عاملى كه امنيت كشور را تهديد می كند، دعوت كردند. همچنين از دولت خواستند در اسرع وقت راه حلى براى مشكل بيكارى جوانان بيابد تا توطئه ى صهيونيستى انحراف جوانان مغرب جهان اسلام خنثى شود.

البته صهيونيست ها پس از شكست هاى پى در پى در سوريه، فلسطين و لبنان دست از تلاش برنداشته و گزارش هاى متعددى از دستگيرى جاسوسان اسرائيلى توسط دستگاه امنيتى الجزائر شاهد اين مسئله مي باشد كه نشان دهنده ى تلاش هاى دولت مستبد و نامشروع صهيونيستى براى از بين بردن تمام كشورهاى مخالف روش هاى استعمارگرانه و ضد انسانى اش، است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *