حمله انتحاری توسط یک زن در مال بازار نیجریه

۷ جدی ۱۳۹۵

حمله انتحاری در بازار احشام در شهر مایدوگوری در شمال شرق نیجریه دو تن را به کام مرگ برد و شماری از مردم این منطقه را زخمی ساخت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، پوليس و شاهدان عينی این رویداد می گویند: يک تروريست زن انتحاری، بازار احشام پر رفت و آمد “کاسووان شانو” در منطقه کاسووا واقع در مرکز شهر مايدوگوری را مورد حمله قرار داد که بر اثر آن تاکنون دو نفر کشته و شمار ديگری زخمی شدند.

تاکنون هيچ فرد يا گروهی، مسئوليت اين حمله را نپذيرفته است، اما شواهد و نشانه ها از دست داشتن گروه تروريستی بوکوحرام حکايت دارد.

چند روز قبل محمدو بوهاری رئيس جمهوری نيجريه اعلام کرد که ارتش اين کشور اردوگاهی مهم را در آخرين مقر بوکوحرام به کنترل خود درآورده است.

بوهاری وعده داده بود که تا پايان سال 2015 به فعاليت های اين گروه تکفيری پايان می دهد، اما با گذشت حدود يک سال از اين ضرب الاجل، بوکوحرام همچنان به حمله و کشتار مردم در نيجريه و کشورهای همجوار ادامه می دهد.

پرورش چهارپايان يکی از بخش های اصلی اقتصاد نيجريه را تشکيل می دهد و مالداران با برگزاری بازارهای هفتگی و ثابت در مناطق مختلف به خريد و فروش مال می پردازند که بازارهای مذکور معمولا بسيار شلوغ و پر رفت و آمد است.

انتحاری،

بوکوحرام،

زن

نیجریه،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.