افزایش استفاده گوشت خر در مصر

10 سپتامبر 2016

با نزدیک شدن عید قربان کشتن خر و بسته بندی گوشت های آن در مصر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه و به نقل از سایت «هافینگتون پست عربی»، این تجارت از نظر اسلام حرام است؛ اما از اوایل سال 2016 در تمام ولایات مصر رواج پیدا کرده است.

آمارهای وزارت امور داخله مصر نشان می دهد که این اداره در فبروری 2016، 200 کیلوگرام گوشت و 67 عدد پوست خر را در شهر سمالوط ولایت المنیا در جنوب مصر ضبط کرد.

همچنین این اداره در یکی از برنامه ها به نام «موائد الرحمن» که مخصوص افطاری دادن به روزه داران فقیر بود در شهر «کرداسه» ولایت «جیزه» لاشه سه خر را به دست آورد.

این اداره 133 کیلوگرام گوشت خر را در ماه های جولای و اگست ضبط کرده است.

در همین حال، یکی از مسوولین وزارت زراعت مصر گفته است که از جنوری 2016 تا جون همین سال، شورای خدمات وترنری 450 هزار و 276 کیلوگرام گوشت غیر قابل استفاده برای انسان ها را خارج از کشتارگاه و دور از نظارت وترنری ذبح کرده است.

از سویی هم، داکتر حنان قرنی، رئیس وترنری ولایت جیزه می گوید :«هدف از کشتن خر تنها استفاده از گوشت آن نیست؛ بلکه آنان می خواهند سود کلانی را از فروختن پوست این حیوان به دست بیاورند.»

به گفته وی، قیمت هر پوست خر، 700 جنیه (واحد پول مصر) می باشد.

وی افزود امکان دارد که گوشت این خرها به فابریکه های ساسچ فرستاده شود.

داکتر حنان گفت: کشور مصر برای عاملین این کار مجازات خفیفی را در نظر گرفته است و حداکثر مجازات آن زندان و جریمه نقدی 10 هزار پوند یا 800 دالر می باشد.

ساسچ

گوشت خر

مصر


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

1 Comment

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.