۳۰ کودک در حمله هوایی بر یک مسجد در تخار کشته و زخمی شدند

اعضای شورای ولایتی تخار می گویند که در یک حمله هوایی از سوی نیروهای امنیتی بر یک مسجد در ولسوالی بهارک، ۱۲ کودک جان باخته و ۱۸ تن دیگر زخم برداشته است.

اعظم افضلی، منشی شورای ولایتی تخار به خبرگزاری خاورمیانه گفت که این حمله عصر دیروز بر یک مسجد در قریه «هزاره قرلق» در ولسوالی بهارک انجام شده است.

وی اظهار داشت که این حمله به صورت اشتباهی و گزارش اشتباه از سوی نیروهای هوایی صورت گرفته است.

به گفته افضلی، در این رویداد، ۱۲ کودک که مشغول درس خواندن بودند جان باخته و دستکم ۱۸ تن دیگر زخم برداشته است.

منشی شورای ولایتی تخار به نقل از وکیل قریه که یک نواسه اش در این رویداد جان باخته اظهار داشت که هواپیمای نظامی در آسمان بوده و به آنها گزارش داده شده که طالبان حمله کننده بر نیروهای امنیتی دراین قریه در حال استراحت هستند که این حمله اشتباهی صورت گرفته است.

در عین حال، جواد هجری، سخنگوی والی تخار نیز در گفتگو با رسانه ها این حمله و کشته و زخمی شدن شماری از کودکان را تائید کرده است.

اما امرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری در صفحه فیس بوک خود نگاشته است که «خبر کشته شدن اطفال در مسجد در تخار بی اساس است.»

وی اظهار داشته است؛ آنهایی که نیروهای امنیتی را دیروز به خاک و خون کشانیده بودند؛ در این حمله نابود شدند و ثبوت غیر قابل انکار در اختیار وی قرار دارد.

صالح تصریح کرده است؛ با کسانی که شایعه را سرخط ساخته اند برخورد قانونی خواهد شد. «من ثبوت را خودم مشاهده کردم و با صلاحیت دولتی و اخلاقی این حرف را نوشتم. مطمئن باشید.»

این حمله اشتباهی در حالی صورت می گیرد که سه ‌شنبه ‌شب گذشته حملات خونین طالبان بر مواضع نیروهای امنیتی در ولسوالی بهارک انجام شده که در نتیجه؛ بیش از ۵۰ تن از نیروی امنیتی کشته شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *