۳ تن از افراد حزب اسلامی در بغلان کشته شدند

روز گذشته جمعه (۱۰حمل) ۳تن از افراد حزب اسلامی با کتابچه‌های جمع‌آوری عشر و ذکات شان در بغلان کشته شدند‌.

در میان کشته‌ها ذکریا داماد قوماندان میرویس نیز شامل بوده که در مدت دو روز؛ ۸۳ راّس گوسفند را از مردمان بالادوری و بابه نظرجمع آوری نموده بود.

جنرال اکرام الدین سریع فرمانده امنیه ولایت بغلان در این مورد گفت که  یک گروه از افراد مسلح مشکوک زمانیکه میخواستند از ساحه بابه نظر و بالادوری در مسیر شاهراه کندز-بغلان بزور تفنگ از مردم عشر و زکات جمع آوری نمایند که با دریافت اطلاع،  پولیس ملی و پولیس محلی به محل رسیدند، اما همزمان با رسیدن نیروهای امنیتی از سوی این افراد بالای پولیس شلیک صورت می‌گیرد، که در نتیجه پولیس نیز به دفاع پرداخته و سه تن از این افراد مسلح کشته شدند.

سریع در ادامه گفت که پس از مدت یک و نیم ساعت درگیری و کشته شدن سه تن از آنان معلوم میگردد، که این افراد مربوط به حزب اسلامی و  قوماندان میرویس بودند.

سریع همچنان گفته است که زکریا یکی از این افراد کشته شده که مسئولیت جمع آوری عشر و زکات از مردم بی دفاع و دهقان ها را بزور تفنگ بدوش داشت، داماد قوماندان میرویس است.

فرمانده امنیه بغلان تاکید کرد در حالیکه اجساد این کشته شدگان در میدان نبرد باقی مانده است، از نزد آنان دو میل سلاح کلاشینکوف، دو عراده موتر سایکل و مقداری زیادی اسناد جمع آوری عشر و ذکات نیز بدست پولیس افتاده است که پس از اعزام تیم بررسی روشن گردید که این افراد در دو روز گذشته به تعدادی ۷۳ راس گوسفند را به شکل عشر و ذکات بزور از مردم مالدار و دهقان ها جمع آوری نموده بودند.

به نقل از اسپوتنیک، قوماندان میرویس یکی از سرگروهان مسلح حزب اسلامی میباشد، که چندی پیش پرسونل ریاست امنیت ملی سه تن از صرافان را که پیش از این از ولایت کندز اختطاف گردیده بودند، پس از ۷۰ روز که در یک سیاه چاه در مرکز قوماندانی حزب اسلامی بنام قرارگاه خالد بن ولید در منطقه ای فابریکه قند نگهداری می‌ شدند، آزاد ساختند. در پیوند به آن ۵ تن از افراد قوماندان مختار یک تن از فرماندهان قوماندان میرویس مربوط به حزب اسلامی نیز همراه با یک میل سلاح pk یک قبضه راکت و یک میل کلاشینکوف نیز بدست نیروهای امنیتی افتاده بود.

در این مورد خواستیم نظر حزب اسلامی را داشته باشیم که موفق نگردیدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *