209 شاهین: عملیات «نصرت97» در سال پیشرو آغاز می شود

۲۴ دلو ۱۳۹۶

مقام های اردوی ملی افغانستان می‌گویند، با آغاز سال 1397 خورشیدی عملیات گسترده نظامی تحت نام نصرت 97 در شمال افغانستان برای نابود سازی مخالفان مسلح دولت به راه انداخته می شود.
محمدحنیف رضایی سخنگوی قول اردوی 209 شاهین در گفتگوی اخصتاصی با خبرگزاری خاورمیانه گفت، عملیات نصرت 97 با با حمایه قوای هوایی را نیز به همراه خواهد داشت و مخالفان مسلح دولت سرکوب خواهند شد.
وی عملیات نصرت 97 را “بسیار بزرگ توصیفه کرده گفت”در عملیات بسیار بزرگ نصرت 97 اولویت های قول اردوی 209 شاهین جاهای استند که نفوذ و حضور دشمن گسترده تر استند، به جرات گفته می‌توانم که ولایت جوزجان یکی از اهداف ما برای سرکوب تروریستان می باشد”
هم اکنون عملیات نوید 8 در بخش های نا امن ولایت فاریاب ادامه دارد و به گفته مقام های امنیتی در شمال افغانستان این عملیات تا آخر امسال به ولایت های سرپل، جوزجان و ولسوالی نا امن ولایت بلخ امتداد می‌یابد.
در حالی قول اردوی 209 شاهین از آغاز عملیاتی به این بزرگی سخن می‌زند که، بخش های وسیعی از شمال افغانستان دستخوش نا امنی های گسترده است و دست کم 2 ولسوالی در این بخش در تصرف کامل طالبان مسلح به سر می‌برند و همچنان شماری از ولسوالی ها به شدت نا امن استند و مخالفان مسلح دولت در آن‌ها حضور گسترده دارند.

محراب الدین ابراهیمی-خبرنگار زون شمال

افغانستان

جوزجان

مردم

نصرت 97


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.