200 طالب مسلح کشته و زخمی و 5 کارخانه تولید مواد مخدر تخریب شد

۲۷ میزان ۱۳۹۵

در نتیجه عملیات خاص نیروهای امنیتی در شهر فراه و ولسوالی بکواه این ولایت، 136 طالب مسلح کشته و 81 تن نیز زخمی شده و 5 کارخانه تولید مواد مخدر نیز تخریب گردید.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، مقام های امنیتی و محلی ولایت فراه در نشست خبری امروز (27میزان) در رابطه به عملیات نیروهای امنیتی در این ولایت معلومات ارائه کردند.

محمد آصف ننگ والی فراه در حضور تورن جنرال محی الدین غوری فرمانده قول اردوی 207 ظفر، پاسوال حسن شاه فروغ فرمانده زون 606 انصار، مسولین امنیتی و رئیس شورای ولایتی اظهار داشت که این عملیات در جریان 24 ساعت گذشته راه اندازی شده بود.

ننگ اظهار داشت که در نتیجه ضربات نیروی هوایی، توپچی و حملات تهاجمی نیروهایی امنیتی زمینی در مربوطات قریه های برنگتوت، شور آباد، گنهکان، رج و نوبهار شهر فراه، 65 طالب مسلح کشته و 30 تن زخمی شده و  6 عراده واسطه مختلف النوع آنها نیز تخریب گردیده است.

والی فراه اظهار داشت که در نتیجه عملیات قوایی هوایی در ولسوالی بکواه، ضمن تخریب 5 کارخانه تولید مواد مخدر، 71 طالب مسلح کشته و 51 تن دیگر زخمی شده است.

بر اساس معلومات منبع، در این نبرد به نیروهای امنیتی هیچ آسیبی نرسیده است.

از سویی هم، تورن جنرال محی الدین غوری، فرمانده قول اردوی 207 ظفر اظهار داشت که در نتیجه این عملیات، قریه جات برنگتوت و شور آباد از وجود طالبان مسلح کاملا پاکسازی شده است.

unnamed%d8%b5%d8%b5

قابل ذکر است که اجساد شماری از طالبان مسلح کشته شده در نبرد نیز به رسانه ها نشان داده شد.

طالبان مسلح تا حال در این رابطه اظهار نظر نکرده اند.

این در حالی است که هم اکنون نیز درگیری و نبرد بین نیروهای امنیتی و طالبان مسلح در اطراف شهر فراه و شماری از ولسوالی های آن جریان دارد.

آصف ننگ

طالبان مسلح

فراه

والی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.