۱۷ کشته و زخمی در راکت پراکنی پاکستان بر کنر

ادامه راکت پراکنی پاکستان بر مناطق مرزی افغانستان در ولایت کنر

مقام های محلی ولایت کنر می گویند که در نتیجه راکت پراکنی نظامیان پاکستان بر بخش هایی از این ولایت، شش غیرنظامی جان باخته و یازده تن دیگر زخم برداشت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نظامیان پاکستان روز گذشته منطقه «ناوا پاس» ولسوالی سرکانو و شهر اسعدآباد، مرکز ولایت کنر را هدف راکت قرار دادند.

داکتر گل محمد بیدار، سرپرست ولایت کنر می گوید که در نتیجه اصابت راکت های نظامیان پاکستان، شش غیرنظامی جان باخته و یازده تن دیگر زخمی شدند.

به گفته وی، زنان و کودکان نیز در بین کشته و زخمی های رویداد هستند.

گفته می شود که بعد از اقدام نظامیان پاکستان، نیروهای مرزی کشور نیز به تقابل آتش پرداخته اند.

در همین رابطه، وزارت خارجه می گوید که پس از تلاش‌ های دیپلوماتیک، پاکستان آتش‌ بس را پذیرفته و قرار است دو جانب در مورد این رویداد گفتگو کنند.

وزارت خارجه ضمن نکوهش حمله نظامیان پاکستانی گفته است که راکت ‌پراکنی آنها، منجر به تلفات جانی و زیان ‌های مالی به باشندگان محل شده است.

وزارت خارجه تاکید دارد که این گونه حملات نظامیان پاکستان که منجر به تلفات غیرنظامیان می‌ شود، قابل قبول دولت افغانستان نیست.

حملات راکتی پاکستان در بخش هایی از ولایت های مرزی به ویژه کنر، بی پیشینه نبوده و بارها مناطق مرزی از سوی نظامیان این کشور هدف راکت پراکنی قرار گرفته که تلفات و خساراتی نیز برجا گذاشته است.

این موضوع حتی از سوی رهبری افغانستان به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده شد؛ اما تا حال اقدام قابل ملاحظه ای صورت نگرفته و نظامیان این کشور به راکت پراکنی هایشان ادامه می دهند.

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *