کرونا افغانستان؛ شمار مبتلایان از مرز 5 هزار نفر گذشت

۲۴ ثور ۱۳۹۹

وزارت صحت عامه می گوید که با ثبت 259 مورد تازه‌ و مثبت کرونا، شمار مبتلایان به این بیماری در کشور از مرز پنج هزار نفر گذشت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وحید مجروح معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه در نشست خبری امروز (24ثور) اظهار داشت که موارد تازه در 24 ساعت گذشته و از 619 نمونه مشکوک ثبت شده است.

به گفته وی، این موارد در 23 ولایت کشور ثبت شده و از مجموع آن، 49 مورد در بلخ، 29 مورد در قندهار، 27 مورد در کابل، 25 مورد در تخار، 23 مورد در ننگرهار، 22 مورد در هرات، ده مورد در کنر و ده مورد در پروان بوده است.

همچنین 8 مورد در بادغیس، 7 مورد در جوزجان، شش مورد در بغلان، شش مورد در لوگر، شش مورد در میدان ‌وردک، پنج مورد در دایکندی، پنج مورد در پنجشیر، 4 مورد در فاریاب، سه مورد در زابل، سه مورد در نیمروز، سه مورد در کندز، دو مورد در فراه، دو مورد در بامیان، دو مورد در هلمند، یک مورد در غور و یک مورد در نیمروز به ثبت رسیده است.

مجروح خاطر نشان کرد که با ثبت این موارد، شمار مبتلایان به کرونا در کشور به 5226 تن افزایش پیدا کرد.

بر اساس معلومات وی، 42 فرد مبتلا به کرونا در جریان یک شبانه روز گذشته بهبود یافته و شمار مجموعی بهبود یافتگان به 652 تن رسیده و با جان باختن 5 تن، رقم مجموعی فوتی‌ های ناشی از کرونا به 132 تن افزایش یافت.

معین وزارت صحت عامه تصریح کرد که 402 تن از کارمندان صحی در بین مبتلایان به کرونا هستند که تاکنون 8 تن آنان جان باخته اند.

وزارت صحت عامه یکبار دیگر از مردم خواست که توصیه های بهداشتی را رعایت کنند و از تجمعات و رفت و آمدهای بی مورد پرهیز کنند.

کابل

کدر داکتری

کرونا

کرونا افغانستان

مبتلایان به کرونا


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.