نگرانی روسیه از حضور 2500 داعشی در افغانستان

۲۴ سنبله ۱۳۹۵

نماینده ویژه «پوتین» رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان گفته است که در حال حاضر ۲۵۰۰ داعشی در افغانستان حضور دارد و امریکا مسئول آشفتگی‌های این کشور است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، «ضمیر کابلوف» گفته است که گسترش نفوذ گروه تروریستی داعش در افغانستان نگرانی‌های جدی امنیتی برای روسیه ایجاد کرده است.

کابلوف اظهار داشت: مسکو در خصوص ظهور گروه تروریستی داعش در افغانستان نگران است زیرا این مسئله تأثیرات طولانی‌مدت جغرافیای سیاسی بر امنیت روسیه خواهد داشت.

نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان اعلام کرد: در حال حاضر حدود 2500 داعشی در افغانستان حضور دارند.

وی هشدار داد: گروه تروریستی داعش در حال جذب نیروی بیشتر از مردم و گسترش قابلیت‌های جنگی خود است که اگر جلوی این گروه گرفته نشود، در آینده با یک نیروی قوی‌تری روبه‌رو خواهیم بود.

کابلوف اظهار داشت:امریکا مسئول آشفتگی‌ها و وخیم‌تر شدن اوضاع کنونی در افغانستان است.

وی افزود: امریکا حضور خود را در افغانستان کاهش داده و در حالی که یک مشکل را در افغانستان حل نکرده، مشکل دیگری در این کشور ایجاد کرده است و واشنگتن به‌لحاظ سیاسی و اخلاقی مسئول اتفاقات جاری در این کشور است.

کابلوف در خصوص برداشته شدن تحریم‌ها علیه شرکت‌ روسی در زمینه نگهداری و تعمیر بالگردهای افغانستان گفت: اگر مسکو راهی برای انتقال تجهیزات هوایی به افغانستان پیدا کند، نیاز به آموزش خلبان‌های افغانستان نیز به وجود خواهد آمد.

این در حالی است که ضمیر کابلوف گفته بود که گروه تروریستی داعش در افغانستان از منابع خود برای مبارزه با نیروهای آمریکایی و افغان در این کشور استفاده نمی‌کند.

وی ادامه داده بود که داعش هدف دیگری دارند و به افغانستان به‌عنوان سکوی پرشی برای گسترش بیشتر نیاز دارند.

2500 داعشی

افغانستان

حضور داعش

نگرانی روسیه


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.