ناتو : احتمال میرود نیروهای خارجی  در افغانستان افزایش یابد

26 آوریل 2018

سنخگوی سازمان ناتو در جریان نشست این سازمان در بروکسل اعلام کرد که احتمال میرود نیروهای خارجی در افغانستان افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از رسانه های بین المللی گفته میشود که امروز اعضای سازمان ناتو بامحوریت موضوع افغانستان نشستی را در بروکسل برگزار نمایند.

قرار است در این نشست وزرای خارجه کشورها عضو سازمان ناتو در خصوص صلح، افزوده شدن نیروهای نظامی در افغانستان وبرخی مسایل دیگر بحث گفتگو نمایند.

پیرز کزالی معاون سخنگوی سازمان ناتو به رادیو آزادی گفته است که سازمان ناتو در خصوص روند سریع آموزش سربازان افغان به هدف مبارزه فنی با تروریست ها متعهد است.

درعین حال او تصریح نمود که سازمان ناتو با افزایش نیروهای خود در افغانستان و آموزش نظامیان افغان به گونه حرفوی تعهد خود را با این کشور را تجدید میکند.

در همین حال روزگذشته نماینده وزاری دفاع و خارجه اعضای سازمان شانگهای در چین روی همکاری های اساسی این سازمان در افغانستان تاکید نمودند.

از سوی دیگر  برخی از کارشناسان به این عقیده هستند که استراتیژی آمریکا در قبال مبازره با تروریسم در افغانستان با شکست مواجه شده است  اما خود آمریکا این شکست را نمیپذیرد و به پشنهاد این کارشناسان تنها کشورهای چین، روسیه وبرخی دیگری از کشورها میتوانند به بحران در افغانستان نقطه پایان بگذارند.

 

افغانستان

چین

روسیه

شانگهای

ناتو


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.