مواد انتخاباتی به 34 ولایت رسید اما کارمندان درک ندارند

۲۱ حمل ۱۳۹۷

کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که از 14 هزار کارمند زن که قرار بود خیلی وقت پیش درمراکز رای دهی استخدام شوند هنوز خبری نست .

یک عضو کمیسیون انتخابات به رسانه ها گفته که قرار بود 14 هزار زن پیش از این، از سوی وزارت های امور داخله و امور زنان در مرکزهای رای دهی استخدام شوند، هیچ زنی استخدام نشده که سبب نگرانی این کمیسیون شده است.

حفیظ الله هاشمی عضو کمیسیون انتخابات در این مورد گفت که «اين كار بايد وقت تر انجام مي‌شد، اما وزارت امور داخله و وزارت امور زنان تا حال اين كار را انجام نداده اند؛ ديروز وزارت زنان گفت كه فهرست را به وزارت امور داخله مي فرستند اما تا حال در هیچ ولايت هم زنان استخدام نشده اند».

در این حال هاشمی از رسیدن مواد انتخاباتی به بیش از بیست ولایت مواد آموزش رای دهی به 34 ولایت خبر می‌دهد و افزاید که روند انتقال این مواد در ولایت های نا امن و دور دست از راه های هوایی انجام شده است.

گزارش ها امنیتی نشان می دهد که 984 مرکز رآی دهی در بخش‎های ناامن قرار دارند و بیش از دوهزار مرکز دیگر نیز با تهدیدهای بلند و کم روبرو است.

این در حالی است که چندی پیش کمیسیون مستقیل انتخابات از استخدام 12 هزار کارمند زن خبر داد و گفته شده قرار است به زودی 20 زن را برای تامین امنیت مراکز رای دهی با همکاری وزارت امور نان و وزارت داخله استخدام کند.

 

 

افغانستان

انتخابات

پارلمان

مواد انتخاباتی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.