مجلس سنا نگران تمدید آتش‌بس با گروه تروریستی طالبان است

۲۹ جوزا ۱۳۹۷

شماری از اعضای مجلس سنای کشور با ابراز نگرانی از تمدید آتش‌بس با گروه تروریستی طالبان گفتند که حکومت باید عواقب این تصمیم اش را در نظر بگیرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، شماری از اعضای مجلس سنای کشور در نشست عمومی امروز سه شنبه(29جوزا) گفتند که هیچ کسی طرف دار جنگ نیست اما دولت باید عواقب تمدید آتش بس را در نظر بگیرد.

محمد علیم ایزدیار، معاون اول مجلس سنا جنگ افغانستان را جنگ نیابتی عنوان کرده گفت که مردم و دولت افغانستان تصمیم گیرنده نیست.

ایزدیار همچنان بیان داشت که اعلام آتش‌بس از سوی حکومت و گروه طالبان درامه آمریکا و پاکستان است که از سوی آنان راه اندازی شده بود.

او افزود که ترحم بر گروه طالبان جفا به نیرو های امنیتی است و بنابر این حکومت باید متوجه تصمیم گیری هایش باشد تا مورال نیروی امنیتی و دفاعی کشور تضعیف نشود.

عبدالله قرلق عضوی دیگر مجلس سنا بیان داشت با آن که مردم تشنه صلح است اما دولت نیز نهایت گذشت را با تمدید آتش بس از خود نشان داده است.

این عضوی مجلس سنا همچنان افزود که در روز عید شماری از نیروهای امنیتی در ولسوالی دشت ارچی قندوز طالبان را در پوسته‌های شان مهمانی کرده بودند؛ اما طالبان با ختم آتش بس همان پوسته‌ها را مورد حمله قرار داده و ۸ تن از  نیروی امنیتی را به شهادت رسانده اند.

این در حالی است که حکومت آتش‌بس هشت روزه با گروه طالبان را به ۱۰ روز دیگر تمدید کرده است اما گروه تروریستی طالبان با ختم آتش بس سه روزه‌ی شان حملات شان را در ولسوالی ها از سر گرفتند و در چندین ولسوالی حمله تهاجمی کردند و با حمله بر پوسته های امنیتی جان تعدادی از نیروی امنیتی را گرفتند.


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.