واکنش جدی فیروز به بازرس افغانستان: اداره فعلی غرق در فساد و بی کفایتی است

فیروز الدین فیروز، وزیر پیشین صحت عامه نسبت به معرفی شدن خودش و چهار معین این وزارت به دادستانی کل، می گوید که اداره فعلی غرق در فساد و بی کفایتی است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، بازرس افغانستان امروز (۳سنبله) فیروزالدین فیروز و چهار معین برحال و پیشین وزارت صحت عامه را به ظن سوء استفاده از صلاحیت‌ های وظیفه ‌ای و حیف‌ و میل منابع مالی مربوط به ویروس کرونا، به دادستانی کل معرفی کرد.

در واکنش به این اقدام، وزیر پیشین صحت عامه خطاب به وحید مجروح، داکتر شفیق و داکتر زیور که به دادستانی معرفی شده اند، گفته است «من متاسف هستم که شما قربانی صداقت به مردم و ‌من شده اید.‌ خدمات صادقانه و موثر شما اظهرمن الشمس است. تلاش های شبانه روزی و مخلصانه تان موجب کاهش شدید پیامدهای منفی پاندیمی ویروس کرونا در افغانستان گردید، ورنه تلفات سنگین را مردم مظلوم ما متحمل می شد.»

وی اظهار داشت؛ تاسف آور است که به عوض تقدیر، معین های وزارت توهین و شخصیت کشی شده و این روند بر علیه آنها ادامه دارد.

فیروز می گوید «از نظام مفسد و بی ارزش توقع تقدیر را نباید کرد. انشالله که خدمات تان از دید خداوند متعال و مردم پنهان نمانده و نخواهند ماند.»

بر اساس اظهارات وزیر پیشین صحت عامه، نظام از شش سال پیش علیه او و تیمش موضع گرفته بوده تا نقطه ضعفی از آنها پیدا کند.

وی تصریح کرد «نکته مهم این است که در ماه نوامبر پیش رو، در جینوا کنفرانس بین‌المللی دایر می شود و اداره فعلی باید دست آوردهایی در مورد مبارزه علیه فساد داشته باشد. چون خود اداره فعلی غرق در فساد و بی کفایتی است، چیزی برای گفتن ندارد، مجبور هستند چند نفر مظلوم، مخلص و بی واسطه را به هر شکلی شده محکوم نمایند. اگر شما خدای ناخواسته ملوث می بودید، حالا از شما دفاع صورت میگرفت، مانند که از مفسدین اصلی دفاع صورت می‌گیرد. بناء مایوس نشوید خداوند با شما است و خداوند منتقم نیز است.»

این درحالی است که بارها و بارها بر استفاده سو از بودجه مورد نظر برای مبارزه با کرونا گفته شده و تا حال هیچ حسابی به مردم داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *