صیاد: دولت از مداخله در پروسه انتخابات خودداری کند

عبدالبدیع صیاد، رییس کمیسیون انتخابات همزمان با آغاز روند ثنت نام کاندیدان انتخابات پارلمانی و شورای های ولسوالی ها گفته که دولت از مداخله در امور کمیسیون مستقل انتخابات خود داری کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، عبدالبدیع صیاد، رییس کمیسیون مستقل انتخابات کشور همزمان با آغاز روند ثبت نام کاندیدان انتخابات پارلمانی و شورای های ولسوالی ها گفته که دولت ضمن این که از مداخله در کار های کمیسیون خود داری کند باید برای برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه با کمیسیون همکاری کند.

صیاد تصریح کرد که تا کنون بیش از ۳ میلیون رای دهنده ثبت نام کرده است و مراجعه کنند ها در مراکز ثبت نام رای دهندگان در حال افزایش است و به همین دلیل به هر اندازه مردم برای رای دادن ثبت نام کنند به همان اندازه انتخابات مشروعیت پیدا می کند.

رییس کمیسیون گفت که از مردم می خواهم در روند ثبت نام رای دهندگان اشتراک کرده در تعیین سرنوشت کشور شان سهم بگیرند و ما متعهد هستیم که با استقلال از آرای مردم محافظت کنیم.

صیاد همچنان افزود که دشمنان انتخابات در پی توطیه هستند تا  جلو برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه را بگیرند اما ما خواسته های غیر قانونی را نمی پذیریم و از مردم می خواهیم تا برای ایجاد نظم و مقابله با توطیه و جلوگیری از تقلب با کمیسیون انتخابات افغانستان همکاری کنند.

رییس کمیسیون انتخابات از مردم خواست که در صورت که تقلب در روند انتخابات دیدن با آنها  در میان بگذارند.

این در حالی است که همواره خبر های از شفاف نبودن روند انتخابات و تقلب گسترده در این روند به نشر می رسد و رییس جمهور به مداخله در کار های کمیسیون متهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *