“سلام زند‎گی” اپلیکیشن برای خدمات صحی مدرن در افغانستان

۸ حوت ۱۳۹۶

وزارت صحت عامه، اپلیکیشن را به نام «سلام زنده گی» به منظور عرضۀ خدمات صحی در کشور به گونه آنلاين فعال ساخته است.

اپلیکیشن “سلام زندگی” که از سوی شرکت آریا میدیکا ساخته شده است دیروز دوشنبه (7 حوت) طی مراسمی در کابل رسماً راه اندازی شد.

وزير صحت عامه، در این خصوص گفت كه شهروندان کشور با اين نرم افزار، می توانند با تمامي مركزهاي خدمات صحی به گونۀ مستقيم از طریق انترنت ارتباط برقرار سازند و هزينه، مراقبت ها و مشوره هاي صحی را دريافت كنند.

فیروز الدین فیروز، وزیر صحت عامه در ادامه گفت که با اين نرم افزار موثريت، سرعت و شفافيت در روند ارایه خدمات صحی بيشتر خواهد شد با این برنامه، تمامی سکتور صحت می تواند از آن کار گیرد. در قسمت موثریت، بهبود و سرعت کار است و نیز شفافیت کمک می کند اکنون در دوشفاخانه از آن کار می گیریم یکی آن در شفاخانه صحت طفل است و شفاخانه شیخ زاید.

نرم افزار سلام زنده گي جزییات بیماران را نیز ثبت مي كند و با کارت شناسایی یی كه به بيمار داده مي شود، داکتر ديگري در هرجايي که باشد، بی اجازه بيمار كار گرفته نمي تواند.

جارالله منصور، مسؤول نهاد آريا ميديكا در این باره گفت سلام زنده گی، یک دیتابیس اطلاعات الکترونیکی است که می تواند وزارت صحت عامه را در آمارهای دقیق که نیاز دارد کمک کند و نیز می تواند که منبع دومی باشد که برای وزارت صحت عامه در ارایه دقیق آمار از بیماری ها مرگ و میر و علاج و دیگر بیماری ها.

از سویی هم، وزير صحت عامه مي گويد كه شفاخانه هاي كابل با زيرساخت هاي قديم و براي يك ميليون جمعيت كابل در گذشته ها ساخته شده اند و اكنون در كنار پنج ميليون جمعيت كنوني، بيماران زيادي از ولايت ها نیز به پايتخت می آیند د و پرستاران و پزشكان شفاخانه هاي پايتخت با كاري اضافی بسيار و با تنخواه كم با فشار بسيار كار مي كنند و سبب نا خوشنودی شهروندان نيز گرديده است.

 

اپلیکشن

افغانستان

سلام زندگی

صحت

کابل

مردم


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.