رئیس‌جمهور: من هزاره و شیعه هستم

۲۵ ثور ۱۳۹۹

رئیس‌ جمهور غنی از شفاخانه ملی یکصد بستر دشت برچی دیدار کرده و گفت که تفاوت ما با تروریستان این است که آنها کودکان را می کشند و ما بالای آنها سرمایه گذاری می کنیم.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، رئیس جمهور نیمه های شب گذشته از شفاخانه یکصد بستر دشت برچی دیدار کرد.

وی تاکید کرد “مابالای كودكان برای آينده كشور سرمايه گذاری می كنيم، اما تروريستان، كودكان و خواهران ما را هدف قرار می دهند و شفاخانه هایی را که ما می سازیم، ویران می کنند.”

رئیس جمهور عاملین این جنایت و حمله تروریستی بالای مراسم جنازه در ولایت ننگرهار را دشمنان بشریت خواند و تصریح کرد؛ زمانی که به گونه هدفمند بالای یک بخشی از جامعه حمله صورت می گیرد، در حقیقت این حمله بالای تمام مردم افغانستان است و در آن صورت “من یک هزاره و شيعه هستم.”

آقای غنی تصریح کرد که اين رفتار تروريستان برخلاف دستورات دین مقدس اسلام است و نشان دهنده وحشت، جنایت، طغيان و گمراهی آنان بوده و نابخشودنی می باشد.

وی با تاکید بر اینکه شفاخانه صد بستر دشت برچی سمبول اراده، مقاومت و تعهد است، گفت که واحد عملياتی ترميم شفاخانه یکصد بستر دشت برچی را به صورت فوری آغاز خواهد كرد و تشكيل شفاخانه مطابق ستندرد تنظيم می شود.

رئیس جمهور گفت: “تمام داكتران و كارمندانی كه در روز حادثه قهرمانی كرده اند، مورد تشويق معنوی و مادی قرار خواهند گرفت و مشکلات شان حل می گردد و برای تمام خانواده های شهدا و زخمی ها كمك عاجل صورت می گيرد.”

رئیس جمهور همچنین از مجروحین و نوزادان بی سرپرستِ حمله تروریستی اخیر در شفاخانه اطفال اتاترک نگهداری و تحت مراقبت قرار دارند، عیادت نمود.

وی از نیروهای امنیتی و دفاعی که در حمله تروریستی دیروز از تلفات بیشتر جلوگیری کردند، تمجید کرده و تاکید کرد “ما ملت واحد هستيم، تروريستان نمی توانند ما را تقسيم و متفرق سازند.”

در حمله مهاجمین بر شفاخانه یکصد بستر دشت برچی، ۲۴ تن به شمول نوزادان و مادران جان باخته و ۱۶ تن زخمی شد.

تا حال شخص و یا گروهی مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

حمله انتحاری

دشت برچی

رئیس جمهور غنی

شفاخانه یکصدبستر

کابل


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.